Kaya Çilingiroğlu, Aslı Şafak’ın sunduğu ‘İşin Aslı’ programına konuk oldu. İki kez evlenip boşanan Çilingiroğlu kadın hakları konusunda ilginç açıklamalar yaptı.

Kadınlar kadar erkeklerin de şiddet gördüğünü savunan Çilingiroğlu, ‘Bir kadının erkekten daha az ezildiğini düşünmüyorum. Erkeğe tecavüz eden yok mu bu ülkede? Erkek de eziyet çekiyor. Adam mesela evlilik yapıyor, boşanmak istiyor. Karısına ‘Bırak beni gideyim’ diyor. Bu sefer eşi ‘Sen bana bu kadar para vereceksin’ diyor. Bu nafaka ne abi?’ diye konuştu.

Çilingiroğlu, ‘Siz kadınlardan ne çektiniz Kaya Bey’ sorusuna şu yanıtı verdi:

Kadınlardan az çekmedim. Şunu demek istiyorum; ‘Nafaka ne?’ Ben zaten çocuğumun bütün giderlerini karşılayacağım. Gideceksin bir adamla birlikte olacaksın, yiyeceksin içeceksin, parayı ben vereceğim! Ben çocuklarımın giderlerini karşılıyorsam kadına niye para vereyim?’

TRT Spor’da yorumculuk yapan Kaya Çilingiroğlu, ‘Çok param yok, memur maaşıyla yaşıyorum. TRT’den maaşım var. Doğru işleri yanlış zamanlarda yaptım’ dedi.

Ekonomi kanalında yayınlanan programa konuk olan Kaya Çilingiroğlu, ’37 yıldır ekonomi konuşmuyorum, özlemişim. Genelde ya Hülya’yı (Avşar) ya Feraye’yi (Tanyolaç) ya da ‘Aldattın mı’yı soruyorlar’ dedi.