ÖZCAN DENİZ: BU İLK SALDIRI DEĞİL


Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın ortaya çıkan kavga görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Deniz, eski eşi Aktan’ın kendisine saldırması ve olayın güvenlik kameralarına yansımasıyla ilgili Show TV’de yayınlanan ‘Bu Sabah’ programına konuştu.

Ünlü oyuncunun çarpıcı açıklamaları şöyle:

O gün oğlumu alma günümdü. Yasal olarak alma saatim 10:00, çocuğun okul saati ise 08:30. Okula bırakması gereken anne, ben ise okul çıkışı alacaktım. Sabah okul müdürü, Kuzey’in okula bırakılmadığını söyledi… Okul yürüme mesafesinde ve okuldan istemesi halinde servisi de var. Arabayı bahane etme sebebi mal talebi. Ben de okula, oğlumu saat 10:00’da alıp 10.15 gibi çocuğu okula bırakabileceğimi söyledim…

 Onlar da ‘Kapıda çocuğu teslim almak için bekliyoruz’ dediler. O yüzden ‘beş dakika içinde hazırla bekliyorum’ dedim ve saldırıya uğradım. ‘Babama gitmek istiyorum’ diye ağlayan oğlumun ağzını ablası sertçe kapadı… Annesi de kapıyı sert bir şekilde çekince oğlumun kafası kapıya çarptı. Benim bunu görüp ‘Oğluma vurma’ dediğim kişi ablası. Ve tabii ki bana gelmeye çalışan oğlumu içeri tıkıp bana saldırmaya devam eden annesi. Kendisine dokunulmadığı halde ‘Dokunma bana’ diye bağıran da o…

Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ın çocuğunu silah olarak kullandığını iddia etti: Daha önce de yaşadığım eve gelip, ortada hiçbir şey yokken bakıcıya saldırdı. Bunlar, buna benzer yaşanan onlarca olaydan sizin gördükleriniz… Ben durduk yere oğlumu annesinden almaya falan çalışmıyorum. Oğlumun velayetinin silah olarak kullanılmasını ve oğlumun geleceğinin daha fazla çalınmasını engellemeye çalışıyorum.

Feyza Aktan tarafından şiddete uğradığını söyleyen Özcan Deniz, ‘O gün benim günüm değilmiş ve ben kapıya dayanmışım sananlar, okula onun değil de benim götürmem gerekiyormuş diye fikir yürütenler için olay anı ile ilgili bilgi veriyorum. Yeterince saçma bir süreç. Yıllardır bu ülkeye vergisini veren, istihdam sağlayan, sanat yapmaya çalışan bir adamı düşünmeden doldurmaya çalışanlar var. Onlara daha fazla fırsat vermek istemiyorum’ şeklinde konuştu.

Nafaka konusuna dair değerlendirmelerde de bulunan oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Kadınların çoğu para koparmak için boşanıyor. Olan çocuklara oluyor. Çünkü kadınların çoğu boşansa dahi ömür boyu çalışmadan kafası rahat geçinmenin yolunu açıyor. ‘Seni bitiririm’, ‘Çocuğunu bir daha göremezsin’ler havada uçuşuyor… Kadınların bir çoğunu da (benim durumumda olduğu gibi) işsiz, güçsüz, uğraşsız, tek derdi çocuğu ve bu yasayı kullanarak yaşamaya yol açıyor. Yani herkes kaybediyor. En çok da çocuk. Bu arada bunu da belirteyim de topa tutmasınlar beni. Benim derdim nafaka değil, velayet! Oğluma karşı iyi bir anne olsun. Gelsin neyim var neyim yok canımla beraber hepsini alsın. Ama durum öyle değil.

 


Choose A Format