Sanatçılar Mehmetçik’e destek için Hatay’da


Aralarında Yavuz Bingöl, Tamer Karadağlı, Erhan Yazıcıoğlu, Erhan Güleryüz, Mustafa Ceceli ve Zuhal Yalçın’ın da bulunduğu bir grup sanatçı ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek ve askerlerle buluşmak için Hatay’a gitti.

‘Sanatçı ve Mehmetçik El Ele’ sloganıyla gerçekleşen programa katılan sanatçılar beraberlerindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ile Antakya’da bir otelde basın toplantısı düzenledi. Karacan, ‘Ben de gelmek istiyorum diyen’ onlarca sanatçıyla önümüzdeki günlerde sınır illerinde askerlerin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Tamer Karadağlı, sanatçıların Mehmetçikle yan yana olmak zorunda olduğunu söyledi. Bu amaçla Hatay’a geldiklerini aktaran Karadağlı, ‘Vatanın her karışı bizim. Bir tane Türkiye var. O da bizim vatanımız. Mehmetçiğimizin yanında olmak görevimiz’ dedi. Yavuz Bingöl ise 60 bine yakın insanı teröre kurban vermiş bir milletin fertleri ve sanatçıları olduklarını belirtti.

Mustafa Ceceli de ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın başladığı günden bu yana gelişmeleri takip ettiğini kaydetti. Ceceli, askerlerin ve Hataylıların moral ve motivasyonlarını yükseltmek, yanlarında olduklarını göstermek istediklerini ifade etti.

Sanatçı Erhan Güleryüz de tüm dünyanın gözünün topraklarımızda olduğunu belirterek, Türkiye’deki 80 milyonun ve sanatçıların Mehmetçikle ele ele olduğunun altını çizdi.

Toplantıya sanatçılar Volkan Severcan, Emre Kızılırmak, Zuhal Yalçın, Sefa Zengin, Deniz Oral, Erhan Yazıcıoğlu da katıldı.

 

 


Choose A Format