VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME


Oyuncu ve şarkıcı Özcan Deniz’in, 2019 yılında boşandığı, oğlu Kuzey’in annesi Feyza Aktan’a açtığı ve çekişmeli olarak devam eden velayetin değiştirilmesi davasında tanıklar dinlendi.

Özcan Deniz ile Feyza Aktan, 2018 yılında nikah masasına oturmuş ancak çiftin mutluluğu kısa sürmüştü. Boşandıktan kısa süre sonra barışan çiftin yeniden evlenmesi beklenirken, bu kez karşılıklı suçlamalar gelmişti. İkili, şimdilerde oğulları Kuzey’in velayeti için karşı karşıya. Özcan Deniz’in, eski eşi Feyza Aktan’a üç yaşındaki oğlu için açtığı velayetin değiştirilmesi davasının üçüncü duruşması görüldü.

İstanbul 17. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Özcan Deniz, Feyza Aktan ve tarafların avukatları hazır bulundu. Gizlilik kararı olan duruşmaya basın mensupları alınmadı. Duruşmada Özcan Deniz’in kız kardeşi Yurda Deniz, ağabeyi Ercan Deniz ve asistanı tanık olarak dinlendi. Feyza Aktan’ın kızkardeşleri ile bir arkadaşı da Aktan’ın tanıkları olarak dinlendi.

Yaklaşık iki saat süren duruşma, başka tanıkların dinlenmesi için ertelendi. Duruşma çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Özcan Deniz ve Feyza Aktan, kardeşleriyle birlikte adliyeden ayrıldılar. Hürriyet’in haberine göre; yıllardır eski eşi Özcan Deniz’in üzerine olan aracı kullanan Feyza Aktan, geçtiğimiz haziran ayında trafikte çevirmeye takılmıştı.

Aracın trafik sigortasının bittiği ortaya çıkan Feyza Aktan, ısrarlarına rağmen trafik polislerini ikna edememiş ve araç Levent’te bir otoparka çekilmişti. Aktan sigorta borcunu ödemeyi teklif etse de araç Özcan Deniz’in üzerine olduğu için bu talep reddedilmişti. Olayın ardından Özcan Deniz, aracını eski eşinden geri almıştı.

 


Choose A Format