YALNIZLIĞA ALIŞTIM


Nejat İşler, ‘Eskiden bir kadınla rahatça hemen arkadaş, sevgili bir şey olunurdu ama şimdi acayip korkuyorum. Bir evde biriyle yaşamayalı 12-13 sene oldu. Çok alıştım yalnızlığıma’ dedi.

Oyuncu Nejat İşler, Milliyet Sanat Dergisi’ne röportaj verdi. İşler’in öne çıkan açıklamaları şöyle:

* Mecburiyetleri olan bir hayatı tercih etmedim. 50 yaşındayım, ne evlendim ne çocuk yaptım. Çok bağım yok. Hayatımı küçülttüm, kimseye kulak asmadım.

* Fenerbahçe’den bir iş geldiğinde hemen yapıyorum, hiç sorgulamam. Hayır diyemem.

* Bodrum Gümüşlük’teki evimi kapattım. Artık orada saklanamıyordum, çok ortadaydım. İstanbul’da kalabalıkta kaybolmak daha kolay.

* Sıfır yakalı bir şey giyemem, daralıyorum. Dar pantolon giymeyi sevmiyorum yeni pantolonlar var ya futbolcular giyiyor.

* Sette çok yabancı insan görmeyi sevmem, aramızda bir şey paylaşıyoruz ve birisi ona tanık oluyor.

* Normal hayatta rolü bazen prova yaparım. Yakınlarım alıştılar buna, ufak denemeler yaparım rolle ilgili. Sette garip garip hareketler yaparsın set arkadaşlarına. Suratlarından anlıyorum, ‘Ne yapıyor bu?’ diyorlar. Ben çalışıyorum oysa.

* Komedi oynamayı çok istiyorum. Mizah, dramdan daha zordur. Zekadan ziyade akıl ister. İşle ilgili seçimlerimde kiminle vakit geçireceğime dikkat ederim. Sette eğlenebiliyorsam; telefon rehberi bile oynarım.

* Nezaket benim için olmazsa olmaz bir kavram. Çocukluğumdan beri öyle. Bir şey kabalaşınca hoşuma gitmiyor. Ben de dışarıdan biraz kaba gibi gözüküyorum ama işte bana biçilen rol var, o yüzden öyle gözüküyor aslında.

 


Choose A Format