‘Elim Sende’ hareketine ünlülerden destek!


Nestlé Nesfit, sosyal medyada başlattığı ‘Elim Sende’ hareketiyle kadınlara, kendi kendilerine kontrollerini yapabileceklerini ve erken teşhise imkan tanıyan bu kontrolün hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

Mehmet Turgut’un fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdiği, Burcu Kıratlı, Mine Tugay,  Sedef Avcı, Tanem Sivar, Zeynep Beşerler ve Zeynep Tosun gibi isimlerin katıldığı kampanyada ünlüler, ufak dokunuşların hayat kurtaracak kadar önemli olduğunu vurguluyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Meme Sağlığı Derneği (MEMEDER) ile işbirliği yaparak gerçekleştirilen ‘Kontrol Sende’ kampanyasıyla, kadınlara erken tanı ve tedavi şansı veren Nesfit’in, ünlü isimlerin de destek verdiği kampanyası aracılığıyla yüz binlerce kadına meme sağlığının önemi anlatılıyor.

Mine Tugay

Meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu bilsek de elle muayene yapmayı çoğu zaman unutuyoruz. Bu yüzden bu hatırlatmayı elden ele uzatalım ve diyelim ki, ben elle muayenemi yaptım #KontrolSende! Siz de Nesfit’in Memeder’e destek olmak adına hazırladığı pembe kurdeleli ürünlerinden alarak binlerce kadına destek olabilirsiniz.

Sedef Avcı

Ekim ayı, Meme kanseri farkındalık ayı, biliyorsunuz… Elle meme kontrolü yapmak meme kanserinin erken teşhisinde son derece önemli bir konu. Her şey yolunda diyerek devam edebilmek için düzenli aralıklarla kontrol etmek gerekiyor. Ben ara sıra unutsam da bu kampanya ile bir kez daha hatırladım. Hadi, sıra sizde! #ElimSende

Burcu Kıratlı

Pembe kurdele dendiğinde tüm kadınlar bilir ki Meme Kanseri Farkındalık Ayı başlamıştır. Çok hassas olduğum bir konu olmasına rağmen erken teşhisin anahtarı olan elle muayenemi yapmak çoğu zaman aklımdan çıkabiliyor. Pembe Kurdele hareketiyle ben de kadınlara sesleniyorum ve #ElimSende diyorum. Unutmayın, konu meme sağlığı olduğunda ufak dokunuşlarla büyük değişimler sağlamak mümkün.

Tanem Sivar

Meme sağlığı konusunda bilinçlenmek için düzenli meme kontrolünün önemli bir değişim yarattığını biliyor muydunuz? ‘Pembe Kurdele’ hareketi meme kanserine karşı farkındalık çalışmalarını yeni bir boyuta taşıyor ve kadınlara her ay kendi kendilerine muayenelerini yapmaları için hatırlatmada bulunuyor. Ben de onlara katıldım ve #ElimSende dedim! Nesfit’in Memeder’e destek olmak adına ürettiği pembe kurdeleli paketleri alarak başka kadınlara da destek olabilirsiniz.

Zeynep Beşerler

Meme kanserinde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu biliyorum, Bu ayki kontrolümü yaptım, artık içim daha rahat! Siz de sevdiğiniz bir arkadaşınıza elle kontrolün önemini hatırlatın ve ona #ElimSende deyin!

Zeynep Tosun

Meme kanserinde erken teşhis oldukça önemli ve hayati bir konu… Herkes sevdiklerini bu konuda uyarsa ne kadar güzel olurdu! Biz kadınlar #ElimSende diyerek Pembe Kurdele hareketini başlatalım ve sevdiğimiz, hayatımızda bulunan diğer kadınlara elle meme kontrolü yapmayı hatırlatalım!