KANSERDE TEŞHİSİN ÖNEMLİ ÖRNEĞİYİM


Akciğer kanserini yenen Hülya Koçyiğit, erken teşhisin önemine dikkat çekerek hastalara, ‘Kanserde erken teşhiş çok önemli, kendinizi Türk hekimlerine teslim edin’ tavsiyesinde bulundu.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Dünya Kanser Günü dolayısıyla ’Hayata Dair’ adlı bir söyleşi gerçekleştirildi. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Celalettin İbrahim Kocatürk’ün moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye Hülya Koçyiğit konuk oldu. Program öncesinde sinemayı özlediğini ve bunun için bir televizyon programına başlamaya hazırlandığını kaydeden Hülya Koçyiğit, ‘Kanserde erken teşhis çok önemlidir. Ben buna bir örneğim. Türk hekimlerine teslim olmak gerekiyor’ diye konuştu.

‘Sağlığınızın kıymetini bilin’ diyen Koçyiğit, ‘Kanser her insanın başına gelebilecek bir hastalık. İnsanlar kanserden çok korkuyor. Halbuki, ben bir örneğim. Erken teşhis hayat kurtarıyor. Ülkemizde çok güçlü doktorlarımız var. Her biri kendi branşının dehası. Özellikle kadınların her sene kontrolden geçmeleri gerekiyor. Kansere yakalananlar umudunu kaybetmesin. Bu tedavisi mümkün olan bir hastalık. Benim kızım da meme kanserine yakalandı. Kanserde bütün mesele erken teşhis. O yüzden sağlığımızı ihmal etmemeliyiz. Sağlık her şeyden daha değerli’ ifadelerini kullandı.

Söyleşide Koçyiğit’e teşekkür eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise, ‘Bu hastalığın umut verici taraflarını hastalara anlatmak gerekiyor. İnanmış bir insan kainata meydan okuyabilir. Bu bütün işlerde var. İnanırsanız başarırsınız’ dedi.

 


Choose A Format