Bir büyük başarı daha… Emine Örnek Okulları dünya finallerinde


15-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ‘Destination Imagination Yarışması’nın Türkiye finalleri sonuçladı. Dünyanın en büyük ve en prestijli ‘Yaratıcılık Yarışması’na 180 okuldan 360 takım ve 2800 öğrenci katıldı.

Özel Emine Örnek Okulları’nın 5 takımı, ülkemizi temsilen 23-26 Mayıs 2018 tarihleri arasında Amerika’nın Tennessee eyaletine bağlı Knoxville’de yapılacak olan ‘Dünya Finalleri’ne katılmaya hak kazandı.

Yenilikçi, lider ruhlu ve kariyer sahibi nesiller yetiştirmek amacıyla 30 yılı aşkın süredir yapılan ve bu zamana kadar 1,5 milyondan fazla öğrenciye ulaşan STEM tabanlı (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) yarışmada, Amerika’nın 48 eyaleti ve yaklaşık 20 ülkeden 17 bin katılımcı buluşacak.

Yarışmanın doğaçlama alanında (EL kategorisinde) Türkiye birincisi, bilimsel alanda (EL ve ML kategorisinde) 2 Türkiye birinciliği ve güzel sanatlar alanında (ML kategorisinde) de yine Türkiye birinciliğini elde eden Emine Örnek Okulları öğrencileri aynı zamanda ‘Türkiye Finalleri’nde en fazla birincilik alan okul unvanına da sahip oldu.

Bu başarıda katkıları ve emekleri olan Genel Sanat Yönetmeni Kamil Atliman koordinatörlüğünde öğretmenler Funda Gingiren, Aslı Çalıkapan, Özge Turaçözen, Ahmet Ali Çakır, Gülce Arslan, Şeyda Canbaz, Tayyibe Aydın Akça ve Burcu Düvenci öğrencileriyle gurur duydular.