Hayallerin ötesindeki ışıltılar


Işıltılarıyla göz kamaştıran tasarımlara imza atan başarılı tasarımcı Raşit Bağzıbağlı gelinleri hayallerindeki gelinlikle nasıl buluşturduğunu anlatıyor.

Bu ışıltılı ve göz kamaştıran tasarımların arkasındaki temel hikaye nedir, bir tasarım ortaya çıkarken ilham kaynağınız neler oluyor?

İlham kaynağım her sezon değişiyor; bazen bir seyahat, bazen izlediğim bir film olabiliyor. Son zamanlarda stil anlamında en çok etkilendiğim dönem 70’li yılların sonu ve 80’li yılların başı…

Yeni koleksiyon hazırlıklarınız başladı mı?

Evet başladı, kumaş seçimimi aylar önce yaptım. İlham rotam da belli! Eylül’de yeniden sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Gelinleri hazırlarken nasıl bir süreç izliyorsunuz?

İki senedir gelinlik koleksiyonları hazırlıyorum ve defileler yapıyorum. Önceleri sadece çizim sunuyordum ve gelin adaylarıyla iletişim kurmakta zorlanıyordum, şimdi hazır olan gelinliklerimden giydirebiliyorum. Kalıp olarak karar verdikten sonra kumaş seçimini yapıyorum ve çizimi hazırlıyorum. Sonrasında ise gelin adayının her anı keyifle gözlemleyebileceği provalar gerçekleştiriyoruz. Bu provalara düğünden en az 3 ay önce başlamayı tercih ediyorum. Her gelin benim için çok özel. Onların rüyalarını gerçekleştirmek bana keyif veriyor.

Bu yoğun ve renkli iş hayatında zaman yönetimini nasıl belirliyorsunuz?

Erken kalkıp erken yatıyorum. Sabahları ya da iş çıkışı spor yapıyorum. Yoğun iş hayatında körelmemek için sosyalleşmeye zaman ayırmak çok önemli.

Başarılı ve fark yaratan bir tasarımcı olmak isteyen gençlere öncelikli olarak neler tavsiye ediyorsunuz?

Sabırlı olup sürüyü takip etmesinler. İyi niyetle ve iyi araştırılarak yapılan hiçbir iş karşılıksız kalmaz.

 


Choose A Format