Şehit ve gazi yakınlarıyla minnet dolu kucaklaşma


Sanat ve cemiyet hayatından 17 kadının organize ettiği ‘Şehit ve Gazi Aileleriyle İftar Yemeği’ Merter Polisevi’nde gerçekleştirildi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve eşi Müberra Çalışkan’ın da hazır bulunduğu organizasyonda sanat ve cemiyet dünyasının ünlü simaları şehit ve gazi yakınlarıyla kucaklaştı.

İftar öncesi basın mensuplarıyla kısa bir röportaj gerçekleştiren Ebru Yaşar, ‘Çok sevdiğimiz dostlarımızla beraber bugün yaklaşık bin 600 şehit ve gazi yakınına iftar yemeği veriyoruz. Bu aslında bir iftar yemeği değil, bu bir kucaklaşma… Biliyorsunuz şehit aileleri bizlere emanet. Zaten şehitlerimizin mekanı cennet. Geride kalan ailelerine ise hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor’ dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’in eşi Şeyma Şahin’in de katıldığı organizasyon Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan ezan, edilen dualar ve açılan iftarla devam eden programda konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, şehit ve gazilerin vatan için üzerilerine düşen görevi eksiksiz yerine getirdiğini söyledi.

Hayırseverler adına konuşan Monik İpekel, yanlarında getirdikleri tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahipleri için emniyet müdürlüğüne hediye etti.

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve eşi Müberra Çalışkan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür plaketi verdi.

Aslı Hünel

Demet Sabancı Çetindoğan

Arzu Vatansever

Beste ve Mustafa Yurttaş

Eda Erkul

Züleyha Özgül

 

 

Share