Afra Saraçoğlu: Hayatım değişmedi ben yine aynıyım

0
11

Fazilet Hanım ve Kızları dizisinin güzel Ece’si Afra Saraçoğlu, Women’s Style Türkiye Dergisi’nin Kasım Ayı kapak kızı oldu.

Genç oyuncu, röportajda Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’la oyunculuk serüvenine adım attığı ‘İkinci Şans’ filminden, Tolga Sarıtaş’la başrolü paylaşarak şöhretini perçinlediği ‘Kötü Çocuk’a uzanan öyküsünü anlattı.

İşte röportajdan öne çıkanlar:

Ben Eskişehir’de üniversite okurken annem Instagram’dan Özcan Deniz’in yeni bir sinema filmi projesinin hayata geçirileceğini görmüş ve bunun üzerine Özcan Deniz’e ulaşmayı başarıp benim adıma bir başvuru gerçekleştirmiş. 2 gün sonra ise seçildiğimin haberini aldım ve ben de ‘İkinci Şans’ filmiyle oyunculuk serüvenime başlamış oldum. Tabi ki annemin de bu öykünün başlangıcındaki payını unutmamak lazım.

ONLARLA ÇALIŞMAK BİR AYRICALIKTI
İlk sinema filmimde işinde profesyonel, deneyimli ve saygı duyduğum insanlarla beraber çalışmak benim için bir ayrıcalıktı. Onların hem oyunculuk kariyerini hem de hayat tecrübelerini dinlemek büyük bir artı oldu. Hiç yabancılık çekmeden sanki yıllardır beraber çalışıyormuşçasına işimizi yaptık.

‘KÖTÜ ÇOCUK’ BENİM İÇİN ÖZEL KALACAK
‘Kötü Çocuk’ için teklif aldığımda heyecan yaşadım. Çünkü kitabı ve kitaba olan ilgiyi biliyordum. Stresini de o ölçüde büyük yaşadım. Benim için bu proje kendimi ve sınırlarımı görebilmem açısından çok önemliydi. Kayla’daki baba yarasıyla özdeşleşiyorum. Bu film bana birçok deneyim ve güzel arkadaşlıklar kazandırdı. Bendeki yeri her zaman özel kalacaktır.

DÜN NASILSAM BUGÜN DE AYNI ŞEKİLDEYİM
Hayatımda herhangi bir değişiklik olmadı. Dün nasılsam bugün de aynı şekilde yalın hayatıma devam ediyorum. Ne yiyorsam yine aynı şeyleri yiyorum, ne giyiyorsam yine aynı şeyleri giyiyorum. Tabi ki alışıyorsunuz insanların tepkilerinin değişmesine ama bazen ‘Vay be’ diyorum. Oturup dışarıdan bakıp kendimi değerlendiriyorum. Buraya kadar gelmem güzel bir şey, mutlu oluyorum bu konumda olduğum için.

TEK SIRDAŞIM ANNEM
Çok arkadaşım var ama dost çok az kişiye nasip oluyor. Ailemden başka kimseyle sırlarımı paylaşmıyorum. Annemle kesin olarak her akşam günün değerlendirmesini yaparım. Aile benim için fikir almak, paylaşmak demek. Onun diziyle ilgili olumlu yorumları da beni çok motive ediyor. En güvenli limanın aile olduğunu ve hayat boyu da bunun böyle devam edeceğini düşünüyorum.

HİÇ AŞIK OLMADIM
Aşk planlanabilecek bir şey değil. Gelecekte olabilir de olmayabilir de ben bunu hesaplayamam. Ama eğer bir gün aşık olursam hissedilebilecek en güzel duygulardan birini yaşadığım için çok mutlu olurum.