BÜLENT ERSOY’U BENZİNCİDE KEŞFETTİM

0
3

Usta komedyen Ateşböceği Ercan, verdiği bir röportajda eskiyi yâd etti.

Ercan Bostancıoğlu (85), nam-ı diğer Ateşböceği Ercan, Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert’e samimi açıklamalar yaptı. Zeki Müren, Bülent Ersoy, Neşe Karaböcek ve Ajda Pekkan’la olan anılarını anlatan Bostancıoğlu, ‘Diva’ya kırgın olduğunu dile getirdi. Sert’in, ‘Bülent Ersoy’u piyasaya siz mi Müjdat Gezen mi soktu?’ diye sorması üzerine, ‘Onu piyasaya getiren benim’ diye yanıt verdi.

Sanatçı sözlerini şöyle sürdürdü:

Bülent Ersoy’u ilk defa benzin istasyonunda dinleyen benim. Ben de Beyaz Kelebekler’den rahmetli Turgut’u (Akyüz) aradım ve birlikte Müzeyyen Senar’la görüşmesini sağladık. Müzeyyen Abla da Maksim Gazinosu’ndan Fahrettin Aslan’la görüştü ve sahnelere o çıkardı… Bülent tabii güçlü bir ses, o günlerden bugünlere geldi. 15 yıl önce ben eşimi kaybettim. Bir defa aramadı beni. Ama 85 yaşında bunlara malzeme olacak bir insan değilim ben.

Ajda’nın Zeki Müren’in yeri dolmaz…

‘En rahat kimlerle çalıştınız?’ sorusuna, ‘Partnerim Yalçın’ı (Otağı) saymazsak, Behiye Aksoy ve Zeki Müren’le’ diye yanıt veren Ercan Bostancıoğlu, Müren’in çok disiplinli olduğunu sözlerine ekleyerek, ‘Sahnelerde birçok kuralı ilk o getirdi. Benim arkadaşım olduğu için de iyi anlaşırdık. Birlikte çok plaja, denize gittik…’ açıklamasını yaptı. Ajda Pekkan’ı da çok sevdiğini söyleyen Bostancıoğlu, ‘Şimdikiler Ajda’nın tırnağı olamazlar! 1968’de ben İzmir Fuarı’nda çalışıyordum. Annem rahatsızlanmıştı. Ajda bana arabasını verdi. Ben öyle yetiştim, 5 saat sonra annem vefat etti. Bunlar unutulabilir mi?’ dedi.

Bir tek Cem Yılmaz’ı seviyorum…

Metin Akpınar’ın geçtiğimiz günlerde ‘Cem Yılmaz’ı başarılı bulmuyorum’ sözleri de sorulan Ercan Bostancıoğlu, ‘Ben hiçbir komedyen hakkında konuşmuyorum. Ne Ateş Böcekleri’nin, ne Metin ile Zeki’nin, ne Müjdat’ın (Gezen) yerini kimse dolduramadı. Ben günümüzden komedyen olarak yalnızca Cem Yılmaz’ı seviyorum. Geri kalanı bana hiçbir şey vermiyor. Cem Yılmaz sempatik, daha halka yakın espriler yapıyor. Belki zaman içerisinde hepimiz tekrar yaptık ama Cem Yılmaz içlerinde en iyisi’ diye konuştu.