Buray takipçilerini uyardı: Her şeye inanmayın!

0
11

Photoshop’la sahte yazışmalar hazırlayan sosyal medya dolandırıcıları, bu kez Buray’ı hedef aldı. Buray, karşı tarafa Instagram hesabının şifresini söylüyormuş gibi hazırlanan o mesajlaşma görüntülerinin sahte olduğunu açıkladı.

Ünlü sanatçılar ve çok sayıda takipçisi bulunan sosyal medya fenomenleri hakkında hazırlanan sahte sohbet ve yazışmaların sayısı günden güne artıyor. ‘Ünlüler sosyal medyada atılan mesajlara yanıt verir mi?’ sorusuna cevap arayanların ilgisini çeken o sahte yazışmaların kurbanı bu kez şarkıcı Buray oldu.

Photoshop’la hazırlanan sahte yazışmada Buray, Instagram hesabının ‘direkt mesaj’ bölümünden dijital operatörle mesajlaşmış ve ona Instagram şifresini söylemiş gibi gösterildi. Bu durum, birçok kullanıcının ifşa edilen sahte şifreyle Buray’ın hesabına illegal bir şekilde girmeye çalışmasına yol açtı. Durumu fark eden şarkıcı, bir açıklama paylaşarak, ‘Tehlike yok, hesabım yüksek güvenlik altında. Şifrem de bir sır gibi korunuyor. Artık sahte yazışma hazırlamak o kadar kolay oldu ki, isteyen herkes photoshop kullanarak bu türde görüntüler oluşturabiliyor. Sosyal medyada paylaşılan her şeye inanmamak lazım, hatta ekran görüntülerine bile’ dedi.