BURCU KARA İZNİK’TE MAHSULLERİ TOPLADI: BUGÜN DE ELİMİZ BOŞ ÇIKMADIK

0
14
  • 2016 yılında yönetmen Fırat Parlak’la evlenen ve Ali Çınar adında bir oğlu bulunan oyuncu Burcu Kara, geçtiğimiz yıl Bursa’nın İznik ilçesindeki doğup büyüdüğü köy evini yenilemişti.

Çocukluğunun geçtiği yıkılmaya yüz tutmuş, eski kerpiç ev için aylarca çaba sarfeden Kara, ‘Evin çökmesine gönlüm hiç razı değildi. Bir delilik yapıp restorasyona karar verdik’ demişti. Ünlü isim, evin içini tamamen ahşap kaplatmış ve dekorasyonla da kendisi ilgilenmişti. Uzun çalışmalarının ardından evin son halini paylaşmayı ihmal etmeyen Kara, bahçesine diktiği tohumlardan da meyve-sebze almaya başladı.

Şimdilerde ikinci kez anne olmak için gün sayan Burcu Kara, eline bir tepsi alıp bahçesindeki armut ve domatesleri topladı. Bahçeden elde ettiği mahsullerle poz veren ünlü isim, bu kareleri sosyal medya hesabından paylaştı.

42 yaşındaki Kara, gönderisine, ‘Bugün de elimiz boş çıkmadık bahçeden. Şimdi seneye tohum biriktirme zamanı. Bakın; hiçbir şey istemem. Ama elinizde ata tohumu varsa ‘hayır’ demem. Hep diyorum; çocuklarınıza mutlaka tohum bırakın. Artırın, biriktirin. Doğaya sahip çıkalım. Daha fazla tarım bitmeden, başka ülkelere daha fazla muhtaç kalmadan, hepimiz kendi evimizde bunun önlemini alalım’ notunu düştü.