Bursa ‘Müzeyyen’i bağrına bastı… Müzikale ilgi büyüktü…

0
9

Şevval Sam’ın sahnelediği ‘Müzeyyen’ müzikali, önceki akşam sanatçının doğduğu yer olan Bursa’da sahnelendi. İzleyen herkesin beğenisini toplayan ‘Müzeyyen’ seyirciyi mest etti.

Türk müziğinin duayen isimlerinden Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkılarını Şevval Sam’ın yorumladığı müzikli gösteri 2 saat süresince izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

İstanbul ve Ankara’dan sonra Bursa seyircisiyle de buluşan Şevval Sam, ‘Buranın benim için apayrı bir yeri var. Müzeyyen bu topraklardan filizlenerek yeşermiş ve koca bir çınar olmuş. Bu yüzden bu gece her zamankinden biraz daha fazla heyecanlıyım’ dedi.

Müzikal esnasında zaman zaman duygu dolu anlarda yaşadığı dikkatlerden kaçmayan başarılı sanatçı, bir ara seyircilere dönerek, ‘Siz de hissediyor musunuz bilemem ama bence Müzeyyen Senar ruhen şuan bizlerle. Bunu sadece ben hissediyor olamam. Sanki bana ‘hoş geldin kızım’ diyor. Müsadeniz olursa hoş bulduk diyeceğim’ dedikten sonra büyük bir alkış tufanı koptu.

Bir ara salonu ‘Müzeyyen’ tezahüratlarıyla inleten Bursalı müzikseverler, Şevval Sam’ı dakikalarca ayakta alkışlayarak bağırlarına bastılar.

Şevval Sam, finalde usta müzisyenlerle kendilerini ayakta alkışlayan konuklarını selamladı.

Gülseren ve Ahmet Kurtcebe Alptemoçin, Sonat Alpaslan

Erdinç ve Neriman Çelikkol

Zuhal Özgen, Sevgi Odaman

Şule Temelli, Sefa Gönen

Nur ve Enver Erdem, Nilgün Derin, Neşe ve Atilla Ilıman

Sevda Durmuş

Merve Alnıpak ve Lalehan Alnıpak

Tuğba Sağlıkoğlu, Aylin Özekinci

Ayşe Berna Koru, Özge Günder

Ayşen Volkan Terzioğlu, Handan Görün

Öget Duşbudak ve Ferruh Duşbudak

Adalet Coşkun

Emre Eroğlu, Melek Poyraz

Hande Cumbul

Yasemin Bildik

Canan ve Ömer Deniz

Nesibe Söztutar

Oryal ve Gülay Kahraman