Bursamom’la Cumhuriyet coşkusu ve 7 okula yardım

0
2

Bursamom platformunu, sosyal medya üzerinde kuralı 3 sene olacak… İlk başlarda amatör ruhla emeklediğim, ardından da takipçilerin isteği üzerine şekillendirdiğim ilk dış saha çalışmasını uzman çocuk gelişimi ve eğitimcisi olan, o günden sonra içtenliğiyle arkadaşım da olan Çiğdem Çavdar’ı davet edip annelerle buluşturmamla başladı.

Bir sürü anne ve çocuğu organizasyonu gerçekleştirdiğimiz Podyum Park Bood’a girerken görmek, ilk kez tanışmak, etkileşime canlı girmek, ilk heyecanım açısından inanılmazdı.
Tüm gelenlere Bursamom logolu rozet yaptırmıştık. Her gelen anneyi/anne olmayan hanımefendiyi karşıladıktan sonra rozetlerini takdim edip onlar için özel ikramlarla hazırlanmış masalara yönlendirmek ve ortamın kalabalıklaştığını görmek beni fazlasıyla mutlu edip, Bursamom adına doğru bir platform olduğu kararını ilk kez orada hissettirmişti bana…
Katılımın çok güzel ve organizasyonun başarılı geçmesi, annelerin çocuklarıyla ilgili merak ettiklerini Çiğdem Hanım’a sormaları neticesinde çok güzel bir gün geçirmiştik. Katılımcıların organizasyonu sosyal medyada paylaşması, bir nevi Bursamom’ı bilmeyen anneler/hanımefendiler adına da ilk olması bakımından çok önemlidir benim için .
Hatta duyurularını yapmaya başladığımda gönüllü profesyonel fotoğraf çekmek isteyen o zaman anne olmayan şuan ise 40 günlük Nil adında bir kızı olan Zeynep’le de ilk tanışmam ve platform adına, anne olma şartının olmaması gerektiğini göstermesi açısından da önemliydi.
Bu organizasyon sonrası bana geri dönüşlerin olumluluğu ve ihtiyaçlarının da bu yönde olduğunu görmem ve bilmemle organizasyonları sürdürmeye karar verdim.
Akabinde şuana kadar birçok gündüz / akşam organizasyonu gerçekleştirdim. Yılbaşı partisi, Bursamom’un yaş günleri, kahvaltılar, sosyal yardım projeleri, eğitimler, farkındalık etkinlikleri, anne/çocuk etkinlikleri, eşli kahvaltılar, özel gün etkinlikleri vb.
Bu sene de geçen sene olduğu gibi çok özel bir günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Bursamom Ailesi olarak 25 Ekim Perşembe günü Deluxe Bursa’da Cumhuriyet Bayramı coşkusunda ‘yeni sezona merhaba’ partisini gerçekleştirerek başlayacağız.
Geçen yıl Podyum Park Uzay Pastanesi’nde kahvaltı organizasyonunda kutladığımız bu büyük coşkuıyu, kırmızı ve beyaz konseptle hazırlanacak (kıyafet konsepti de kırmızı/beyaz) bir davet salonunda şık bir akşam yemeği mönüsü eşliğinde yaşayacağız.

Başarılı ses Sefa Cheshmberah, söz ve müziği kendisine ait ‘Sevmekten Anladığım’ adlı şarkıda Işın Karaca’yla düet yapmış ve şarkı uzun süre dillerde dolaşmıştı…

Özel olarak çalışılan ve o gün davetlilere sunulacak lirik dans show’u izledikten sonra sahneye Bursa’nın bence en başarılı sahne performansına sahip isimlerinden (2. kez Bursamom ailesiyle buluşacak) Sefa Cheshmberah çıkacak. Hem bayramımızı kutlayıp hem de sezona ‘merhaba’ diyeceğiz.
Bunun yanında böyle organizasyonların içeriğinin oluşması adına bir çok girişimci anneye/kadına da yer veriyorum kendilerini tanıtmak adına.
Mekanın ve fotoğraf alanının görsel konseptinin hazırlanmasından, o gece kesilecek özel kutlama pastasına, gelen davetlilere evlerini götürmek ve o geceden hatıra kalacak hediyeliklerinin hazırlanmasından, ufak tefek sürprizlere, başlarına takacakları aksesuarlara kadar elleri en ufak  ayrıntıya değen girişimci kadınlar/anneler oluyor.

Bu organizasyonun duyurularının başlaması itibariyle firma Instagram adresleri organizasyon bitimine kadar sosyal medya üzerinden ara ara verilip, bittikten sonrada ana sayfada teşekkür edilerek herkes tarafından bilinilirliklerinin artması sağlanıyor. Kısacası girişimci kadın sponsorlarıyla organizasyon tamamlanıyor ve her organizasyonda da bu firmalar değişiyor.
Bunun yanında her organizasyonda yine farklı kadın girişimcilerin de katılan davetlilere çekilişle verdiği hediyeleri oluyor. Bu hem onlara sıcak temas sağlarken hem de katılanlara da Bursamom adına bir jest oluyor.
Bir de böyle gecelerin en önemli özelliği ölümsüzleştirilmesidir ya, o anlamda da organizasyonun başından sonuna kadar profesyonel fotoğraflandırma ve gece adına profesyonel klip çalışmaları yapılıyor. Yapan ekipte Bursa’nın bu konuda bana göre en iyisi olan Ebru Sergül Stüdyo’dur ve  Bursamom partnerlerindendir.
Gelelim asıl amaca…
Bugüne kadar her organizasyonumun sosyal yardım tarafı oldu ve bence bu kadar kişinin etkileşime girmesi sonucunda da her organizasyonda farklı ihtiyaç sahiplerine destek olmak bence en önemli konulardan. Yani platformu doğru kullanmak ve bir şekilde bunu faydalı hale getirmek.
O amaçladır ki, 25 Ekim akşamı gelen her davetli sosyal medya üzerinden benimle bağlantıya geçen ve araştırılarak belirlenen 7 tane Bursa ve doğudaki ihtiyaç sahibi okulumuzun kitap ve kırtasiye malzemesinden bir veya istediği kadarını getirecektir.

Her okulun ihtiyacı ayrı ayrı alınmış ve sosyal medya üzerinden de nelere ihtiyaçları olduğu duyurusu yapılmıştır. Hatta geceye katılamayacak olup bu süreç içerisinde bana iletilenler de olmaya başlamıştır.
İsterim ki, yapılacak böyle organizasyonlardan herkesin haberi ve sonrasında da katkısı olsun.
Son olarak bugüne kadar yaptığım organizasyonlara katılan Bursamom Ailesine, firmalara, bize kapılarını açan mekanlara ve sonsuz desteği olan ve Bursamom’un görünmeyen en önemli yüzü eşime teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle…

Instagram @bursamom
Facebook /bursamom
YouTube /bursamom
www.bursamom.com