Cem Özer: Ölmeden cenaze törenini yaşadım!

0
6

Sinan Çetin’in yönettiği ‘İstasyon’ filminin çekimleri sırasında ayağını kıran Cem Özer, daha sonra oksijen tedavisinde kötüleşmiş ve yoğun bakıma alınmıştı. Özer, günler sonra ilk kez açıklama yaptı.

Ünlü oyuncu Cem Özer, tedavi gördüğü hastanede basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  Özer, eşi ve kızıyla kameraların karşısına çıktı, hastalık sürecini ve yaşadıklarını anlattı.

İşte Özer’in açıklamalarından satırbaşları:

Şu anki sağlık durumum iyi. Tabii ki daha iyi günlerimiz oldu. Fizik tedaviyle devam ediyoruz. Zor günler geçirdik tabi. Ama her şerde bir hayır vardır. Bundaki hayır da şu oldu; beni çok seven insanlar varmış. Bunu fark ettim. Şunu söylemek istiyorum. Sevdiğiniz biri varsa bunu ona sağlıklıyken gösterin.

Hiç ummadığım kişiler geldi, hiç ummadığım kişiler benim için gözyaşı döktü ve ben bu saatten sonra o insanları bırakmayacağım. Afyon’dan kaymak mı gelmedi, Kayseri’den pastırma, Trabzon’dan tereyağı mı… Kemik suyu çorbalar… Aşçılarından şeflerinden çorbalar, reçeller… Hepsinin üstünde güzel notlar var. Sayamayacağım kadar şey.

Hep şey derdim ben biz nekrofili bir milletiz ya. Ölü seviyoruz, cenazelerde ‘en çok ben severdim’ şovları yapıyoruz. Hep şey derdim bir insanın heykelini dikip, adını yaşatacaksanız onu ölmeden yapın. Ben ölmeden o cenaze törenini yaşadım. Gelenlerin gözünde pişmanlıkları gördüm.

Mehmet Ali ile sıkı fıkı bir dostluğumuz yoktu ama uyandığımdan beri aklımda o var. Asistanıyla konuştum. ‘Ne olur bırakmayın elini tutun’ dedim. İnşallah o da bir an önce kendisine gelir. Yoğun bakımda yatanlar her şeyi duyuyor ve hissediyoruz. Yoğun bakımda ‘ben gittim, öldüm’ dedim. Şu an sadece hatırlıyorum. Bırakmıştım kendimi. Oh be güzel bir şey kurtulduk her şeyden, dertten tasadan. Şimdi annemle babamla zaman geçiririm.

Zihin böyle düşünüyor. Koma böyle bir şey. Ama sonra eşimle kızımı bana bir şeyler anlatırken duydum. Yanımda belki 5 dakika kaldılar ama bana bir saat gibi geldi. Sonra dedim; Cem ne yapıyorsun, sen gideceksin ama onlar mahvolur, sonra kendimi toparladım. Ben o kapıya gittim oradan geri döndüm. O yüzden Mehmet Ali’nin başından ayrılmayın. En çok kimi seviyorsa gitsin o konuşsun başında.