COŞKUN SABAH: YAŞADIĞIM AŞKLARI KENDİME SAKLADIM

0
24

Ünlü sanatçı Coşkun Sabah’ın hayatını tüm detaylarıyla anlatan ‘Coşkun Sabah Anılar- Şimdi Gözümde Canlandılar’ adlı kitap raflardaki yerini aldı.

Sanatçı düzenlediği basın toplantısında kitabını tanıtırken ‘Benim 51 yıllık bir sanat hayatım var, bunun 41 yılı şarkıcılıkla geçti. Hayatım bir klasik Türk filmi gibidir. Kitap bunları anlatıyor. Sıfırdan gelen bir adamın çay bahçesinden, düğün salonundan geçip Coşkun Sabah olmasına kadar gelen bir hikayedir. Kitapta çok can alıcı dönüm noktaları var’ dedi.

Aşk yaşadığım kadınların çoğu bugün evli ve çocuk sahibiler…

Hayatındaki aşk yaşadığı, beraber olduğu kadınların kitapta yer alıp almadığı ile ilgili bir soruya cevap veren sanatçı ‘Yaşadığım aşkları kendime sakladım. Çünkü o kadınların çoğu bugün evli ve çocuk sahibiler. Onlara karşı haksızlık ve saygısızlık yapmak istemedim anlatmadım’ dedi.

Kara cahiller hiç umurumda değil…

Sosyal medyada yer alan ve evlilik üzerine söylediği sözlerin büyük yankı uyandırdığı da kendisine hatırlatılan sanatçı, ‘Evliliklerde ’20 yıldan sonra eşinizle hala kızı, teyze kızı gibi oluyorsunuz’ sözlerimi sosyal medyadaki bir takım cahil, hem de kara cahil kişiler anlayamadılar. Onlar hiç umurumda değil. Belden aşağı vurmaya çalışıyorlar, hazırda bekliyorlar. Onları hiç umursamıyorum. Ne anlattığının farkında bile değiller. Evlilik aşkı öldürüyor kelimesinin başka bir izahıydı bu. Aşkı ölmeyen yaşlı insanlar görüyorum müthiş duygulanıyorum. Mesela boşandığım eşim Ceyda Hanım’la ayrıldık. Akraba gibi, yakınım gibi olduk. Bugün başıma bir şey gelse yanıma ilk koşup gelecek kişi de odur. Bir akraba fedakarlığı gibi düşünün. Bu bir sahiplenmedir yıllar sonra. Ama aşk çoğunlukla ölüyor’ açıklamasını yaptı.