COŞKUN SABAH’TAN ‘YUMURTA’ AÇIKLAMASI

0
10

Eskişehir’de tavuk çiftliği kurup yumurta işine giren sanatçı Coşkun Sabah, artan yem maliyetleri nedeniyle yumurta fiyatlarının zamlandığını söyledi.

Coşkun Sabah, önceki gün objektiflere yansıdı. Eskişehir, Bilecek ve Bursa illerine 15 bin adet yumurta sattığını ve işlerinin iyi gittiğini söyleyen sanatçı, son dönemde yumurta fiyatlarına gelen zamlara, yem maliyetlerinin yüzde 200 zamlanmasının neden olduğunu belirtti.

Geçen yıl mart ayından bu yana tavuk yeminin yüzde 200 zamlandığını ve üreticinin bu yüzden yumurtayı zamlı olarak sattığını savunan Coşkun Sabah, ‘Yumurta işimiz iyi gidiyor, ben Eskişehir Bilecik, Bursa yöresinde 15 bin yumurtayı bitiriyorum. Benim çiftliğim var. Fiyatlar konusunda bilinmeyen bir şey var. Tavuk yemle beslenir, yem inanılmaz pahalı. Ben mart ayında girdim bu işe. Mart’tan bu yana yüzde 200 zam var. Bu Türkiye’de rekor zam. Haftalık tavuk yemine 34 bin liraya ödüyordum, şimdi 65 bin lira veriyorum. Bu zamları yansıtıyoruz biz, bunların sonucunda böyle oldu’ dedi.

Sabah ayrıca bu sektöre girdiği için pişman olmadığını ve satışların iyi olduğunu sözlerine ekleyip, gelecek günlerde yumurtanın daha da zamlanabileceğinin belirtti. Sanatçı, ‘Üzülerek söylüyorum bu kış vatandaş yumurtanın tanesini 2.5-3 liraya yiyecek, benden duymuş olun’ diye konuştu.