Demet Akalın’dan Murat Boz’a: Baba olmuşsun helal kuzum

0
10

Eylül ve Leyla’nın öldürülmesinin ardından idam tartışmaları yeniden gündeme geldi. Ünlü isimlerin idam açıklamaları sürüyor. Murat Boz da sosyal medyadan gündeme dair açıklamalar yaptı

Boz şu tweetleri attı:

Bir çocuğu 4-5 gün boyunca aç bırakıp o halde dere kenarında ölüme terk eden sapkın zihniyetlerin toplumdan arındırılması lazım. Bu insan kırıntılarının idam edilmesi daha sonra yaşanabilecek böyle vahim olayların önüne geçilmesi açısından caydırıcı olacağını düşünüyorum.

Bu sebeple çocuk ve kadın tecavüzcülerine idam getirilmesi en caydırıcı ceza olacaktır. O çocukların aileleri ve yakınlarının yaşadıkları üzüntüyü tahmin etmemiz olanaksız. En azından bu pisliklerin dünya üzerinden ebediyen yok edildiğinin bilinmesi içlere az da olsa bir su serper.

Murat Boz’un tweet’ine ise ilk destek Demet Akalın’dan geldi. Akalın Boz’a, ‘Çocuğu olmadan baba olmuşsun helal kuzum sana’ yazdı. Boz ise bu yoruma şu yanıtı verdi: Ruhum daralıyor Demet. Elim ayağım birbirine giriyor. Bunları elime verseler 1 saniye düşünmem.