Dice Kayek’ten ‘Aşk Büstiyeri’

0
19

Türkiye’nin uluslararası moda markası Dice Kayek’le ünlü çağdaş ressam ve gravürcü Rachid Koraïchi’nin ortak sergileri Paris Belediye Sarayı’nda açıldı.

Meme kanseri olan kadınların kendilerini sanat veya spor aracıyla baştan yaratmasına destek olan SKIN Derneği yararına bir araya gelen Dice Kayek ve Rachid Koraïchi, güçle zayıflığı, iktidarla fanteziyi birleştiren, kadınların güzelliğine bir övgü niteliği de taşıyan ‘Bustier d’Amour’ adlı eserlerini sundu.

‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olan Ekim ayında açılan serginin ana parçası olarak, Rachid Koraïchi ve Dice Kayek’in birlikte ürettikleri ‘Bustier d’Amour’ isimli ‘giyilebilir sanat’ eseri yoğun ilgi gördü.

Dice Kayek’in yaratıcıları Bursalı kardeşler Ece Ege ve Ayşe Ege, ‘Bustier d’Amour’ (Aşk Büstiyeri) ismini verdikleri Haute Couture eseri, çağdaş ressam ve gravürcü Rachid Koraïchi’nin çağrısı üzerine SKIN Derneği yararına tasarlandı.

Sergi açılışında konuşan Ece Ege, ‘Rachid ve Dice Kayek’in dünyalarını bu işbirliğinde bir araya getirmek bizi çok mutlu etti. Bu büstiyer Rachid’in felsefesini ve biz ikimizin sanatsal vizyonunu kristal boncukların işlemesiyle ifade ediyor’ dedi.