Doğa Bekleriz: Engel bizim zihnimizde

0
26

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ‘Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’, 4 gün boyunca renkli görüntülere sahne oldu.

Doğa Bekleriz, festivalin hem sunuculuğunu üstlendi hem de organizasyon ayağında etkin olarak görev aldı. Küçüklüğünden beri zihinsel engelli teyzesiyle birlikte büyüdüğünü belirten sunucu Doğa Bekleriz, ‘Engel belki yolda yürürken onlara bakışlarımızda veya gözlerimizi kaçırarak hiç bakmayışımızda. Engel bizim zihnimizde’ diyerek festival açılışına damgasını vurdu.

Bekleriz, ‘Çocukluğumdan bu yana ailemde engelli bir birey ile büyüdüm. Annem beni hep bu bilinçle yetiştirdi. Şimdi bayrağı devraldım. Ben de bir anneyim ve oğlumu aynı bilinçle yetiştirmek için elimden geleni yapıyorum. Onlar engelli değil, engel onlarda değil, engel bizlerin zihninde. Bu yüzden öncelikle bizlerin zihinlerindeki engelleri aşması ve atması, onların yolunu açması ve onlara engelsiz bir yaşam sağlaması gerekiyor’ dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, katkılarından dolayı sunucu Doğa Bekleriz’e plaket takdim etti.