EBRU ŞALLI’NIN EŞİNE HAPİS CEZASI

0
13

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş, Kuveytli iş insanlarını 20 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla yargılandığı davada 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bir grup Kuveytli iş insanı, dolandırıldıklarını iddia ederek Aswar Şems Gayrimenkul Proje Yönetimi ve Danışmanlık şirketi sahibi Uğur Akkuş ile 7 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık soruşturması kapsamında, Akkuş ile 7 kişi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada hâkim kararını açıkladı.

Mahkeme, Uğur Akkuş ve 7 kişinin İzmir-Çeşme’de bulunan müşterek hisseli arsanın Turizm yatırımı amaçlı ortaklaşa satın alınması bahanesiyle dolandırıcılık suçunu işlediğini belirtti. Tutuksuz sanık Uğur Akkuş ve 7 kişi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına hükmedildi.

Uğur Akkuş’un avukatı Başak Pelit, henüz kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadığını söyleyerek, ‘Mahkeme kararı henüz kesinleşmemişken müvekkilin ticari itibarına ve kişilik haklarına zarar verecek nitelikteki iddialar asılsız ve gerçek dışıdır’ dedi. (Kaynak: hurriyet.com.tr)