Funda Arar Bursa’da engelleri kaldırdı!

0
2

Funda Arar, ‘Yoluma Düşen Şarkılar’ turnesinin altıncı konserinde Bursa Merinos Atatürk Kültür Merkezi’nde sahneye çıktı. Sanatçı konserin sonunda engelli öğrencilerle bir araya geldi.

18 yıllık sanat hayatında biriktirdiği şarkılardan derlediği repertuvarıyla sevenleriyle buluşan Funda Arar, Bursalı müzikseverlerden de tam not almayı başardı.

Konserinin bir bölümünde sanat müziğinden eserlerde yorumlayan Funda Arar, ‘Bu şarkılar bana babacığımın armağanıdır. Biz musikiyi ondan öğrendik, onunla sevdik. Gençler Türk müziğine biraz daha sahip çıksın istiyorum. O yüzden de sahnelerimde mutlaka bir kaç eser olmasına özen gösteriyorum’ dedi.

Yaklaşık iki saat boyunca sahnede kalan Funda Arar, programının sonunda Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerini kulisinde ağırladı.

Öğrencilerle tek tek sohbet edip hatıra fotoğrafı çekilen başarılı sanatçı, ‘Gönülden gönüle kurulacak sevgi köprülerinin önünde durabilecek bir engel tanımıyorum. Buradaki herkesin gözlerindeki mutluluk ışığını görmek benim için en değerli hediye’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan ‘Yoluma Düşen Şarkılar’la Türkiye’yi karış karış gezmeye devam edecek olan Funda Arar, hız kesmeden Ankara, Mersin, Adana, Kayseri ve Konya, Eskişehir, Sakarya ve İzmir’de de konserler vererek müzikseverlerle buluşmaya devam edecek.