FURKAN PALALI’DAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA DESTEK

0
67

Otizmli ve olağan gelişim gösteren çocukların çalışmalarından oluşan ‘Masumiyetin Umudu’ sergisinin açılışı, geçtiğimiz gün Trump Art Gallery’de yapıldı.

Otizmli çocuklara destek vermek amacıyla sergi açılışına katılan başarılı oyuncu Furkan Palalı, ‘Kendi dünyaları çok canlı ama biz bunu fark edemiyoruz aslında bizim sorunumuz. Resimlerin hepsi çok güzel, birini satın alıp odamın duvarına asacağım’ diye konuştu.

Sergideki eserleri tek tek inceleyen Furkan Palalı, ‘Bu çocukların normalde biraz daha sabırsız olduğunu biliyorum ama burada bir sabır var, bir emek var bir renk cümbüşü var’ dedi.

Oyuncu, ‘Hayatlarının yansımasını yaparken bir canlılık var yani bizim hep düşündüğümüz gibi içlerine kapanık değiller. Otizm, aslında üzerinde durmadığımız düşünmediğimiz bir konu. Biraz olsun farkındalık yaratmak insanları bilgilendirmek için bugün buradayız. Onlar gibi hissedemem ama yine de bir nebze de olsa onların hissettiklerini paylaşmak için buradayız’ açıklamasını yaptı. Otizm Güçlü Aile Derneği (OGAD) üyeleri, de desteklerinden dolayı Palalı’ya teşekkür etti.