GEMLİK’TEN TÜRKAN ŞORAY GEÇTİ

0
38
Merhum sanatçı Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali’nin açılışını Türkan Şoray yaptı. İskele Meydanı’nda; ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminin gösteriminin ardından söyleşi için sahneye çıkan Türkan Sultan ayakta alkışlandı.

Gördüğü büyük sevgi karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Şoray, ‘Sizinle olmak dünyanın en güzel duygusu. Sizlerin sevgisi ve ilgisi o kadar değerli ki… Bu sevgi beni hayata bağlayan en güzel ve en önemli güç. Duygularımı ifade edemiyorum’ dedi.

Şoray, Eşref Kolçak anısına düzenlenen Gemlik Film Festivali için emek veren herkese teşekkür ederek ‘Eşref Kolçak, Türk Sineması için çok değerli bir isimdi. Eminim bizi görüyor ve hissediyordur. Onun adına böyle bir festival düşünülmesi çok güzel ve ne mutlu ki unutulmuyor. Sevgili halkımız sanatçıya her zaman çok değer veriyor ve çok vefalı. Sevgi öyle güzel bir şey ki ve siz bizleri öyle seviyorsunuz ki benden mutlusu yok. Umarım uzun seneler boyunca devam eder bu festival’ dedi

Söyleşi sonrası Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan sanatçıya, ‘Sevgi Ödülü’nü takdim etti. Sertaslan, ‘İyi ki buradasınız, bu festivalin uğuru olacaksınız inşallah, sayenizde bundan sonraki yıllarda üstüne koya koya devam edeceğiz. Sevgi Ödülü verilecekse en çok hak eden sizsiniz, diye düşündük. Sevgili Eşref Kolçak’ı bu sayede hep birlikte yad edeceğiz’ dedi.

Ödül takdimi sonrası sahneye çıkan Cahit Berkay, ilk şarkısını orkestrasıyla çalmak yerine Türkan Şoray’a resital yapmak istediğini belirtti ve, ‘Bana, o filmin müziğini yaparken nasıl bir duyguyla yaptın, diye soruyorlar. Aşıktım. Kendimi şanslı hissediyorum ve Türkan Şoray’a resital yapmak istiyorum’ dedi. Cahit Berkay ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’ filminin müziğini çalarken Türkan Şoray da filmden diyaloglarla Berkay’a eşlik etti.

Gemlik Film Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Yeşilçam film afişleri, Kemal Sunal’ın filmlerde kullandığı kostümler ve özel eşyalarının bulunduğu sergi de Erkan Can Ve Halil Ergün’ün katılımıyla açıldı.