GÖZLER GÖZ DEĞİL, GÖZİSTANDI

0
32

Sinemanın Sultan’ı Türkan Şoray, 76 yaşına bastı. Cüneyt Arkın, Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit usta oyuncunun doğum gününü sosyal medyadan kutladı.

Rol aldığı 222 filmle dünyanın ‘En çok film çeviren kadın oyuncusu’ unvanına sahip olan Türkan Şoray, 76. yaşını kutluyor. Ünlü isimler de usta oyuncunun doğum gününü yaptığı paylaşımlarla kutluyor.

Cüneyt Arkın, Türkan Şoray’la birlikte rol aldıkları filmden bir kareyi paylaştı. Bu gönderisi ile 76 yaşına basan Şoray’ın doğum gününü kutlayan usta oyuncu, ‘Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçak gönüllüdür ki… Çocuk gibi darılır, çocuk gibi sevinir… Çok büyük aşk filmleri çektik birlikte. Genç kadınlar, delikanlılar özel hayatlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı ve kendisinin bugün doğum günü… Nice mutlu yaşlara…’ ifadelerini kullandı.

Fatma Girik ve menajeri Bircan Usallı Silan da Instagram’dan yayınladıkları video ile usta oyuncu yeni yaşını kutladı. Girik’le birlikte çekilen gönderisini yayınlayan Silan, ‘Doğum günün kutlu olsun Türkan’ım… İyi ki doğdun, o güzel kalbin ve yüzünle ülkemin iftiharı, benim ise can dostum oldun… Nazo ve Figen gibi kandan olmasa da candan ablam oldun…’ şeklinde konuştu.

Bu paylaşımına kayıtsız kalmayan Türkan Şoray da yakın arkadaşlarına, ‘Canım Fatma, canım Bircan… Ben de sizi çok seviyorum’ sözleriyle yanıt verdi. Hülya Koçyiğit de usta oyuncunun doğum gününde, ‘Benim canım Türkan’ım, yılların dostluğuna selam olsun. İyi ki doğmuşsun arkadaşım’ mesajını yayınladı.