Gül Gölge Saygı: Güzel bakan güzel görür

0
6

Başarısıyla her zaman adından söz ettiren sunucu ve oyuncu Gül Gölge Saygı,  güzellik sırlarını anlattı.

Güzellik nedir sizin için?

Güzellik izafi bir kavram. Herkese göre değişir. Güzellik bir bütün bence, bir yansıma… Güzel bakan güzel görür ve gördüğün kendi yansımandır aslında…

Ruh ve beden güzelliği içi sırlarınız, olmazsa olmazlarınız nelerdir?

Gün içinde kendime en az bir 10 dakika ayırırım. Sabah ilk iş müziğimi açarım, hep mutlu ve güler yüzlü uyanırım. Suyu bile severek içerim. Temizliğe çok önem veririm, makyaj yaptıysam mutlaka güzelce temizler öyle yatarım. Cildime uygun kremleri dönüşümlü kullanırım. Arada kendime maskeler yaparım. Vitamin desteklerine inanıyorum ama önce doğru beslenme..

Ruh güzelliği deyince aklınıza ne geliyor?

Ruh güzelliği bambaşka bir şey… Her şey geçici ama huy güzelliği, ruh güzelliği kalıcı… ‘Ruhunun güzelliği dışına vurmuş’ sözünü çok duyarız. Ruhun güzelliğidir insana faydalı olan. Sadece kendi için yaşamayan, duyarlı ve farkındalık sahibi olmak gibi gibi… Kimse mükemmel değil ama iyi ruhlu insanlar çok daha mutlular diye düşünüyorum.

Sporun hayatınızdaki yeri nedir?

Küçüklüğümden beri birçok sporla ilgilendim. Atletizm, tenis, buz pateni, binicilik. O yüzden hep vardı hayatımda spor. Sonra pilates, yoga gibi ruhumu da dinlendiren dallara yöneldim. Salonlardan sıkılıyorum ama haftada bir iki kez gitmeye çalışıyorum, açık hava yürüyüşlerini seviyorum.

Kişisel gelişimle ilgileniyor musunuz? Bu konuda okuduğunuz kitaplar veya katıldığınız programlar var mi?

Günümüzde herkes yaşam koçu oldu. Çok sağlıklı bulmuyorum bu durumları. Gerçekten bir hikayesi olan, tek amacı popülerlik ve ticari kaygıları ön planda olmayan insanları takip etmek gerekir. ‘Hayatın Anlamı’, ‘İşaret’ ve çok uzun zaman önce okuduğum ‘% 100 Düşünce Gücü’ aklıma ilk gelenler.