Hayatımda yaşadığım en kötü şey Gülşah’ın kanser olduğunu öğrendiğim andı

0
43

Bir televizyon kanalına konuk olan Hülya Koçyiğit, özel hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hülya Koçyiğit Ankara’da konservatuara gittiği günlerden Anadolu’nun dört bir yanında çektiği filmlere, Selim Soydan’la tanışma hikayesinden, Gülşah Alkoçlar’ın hastalığına kadar pek çok konuda soruları yanıtladı.

Eşi Selim Soydan’la tanışma hikayesinden söz eden Koçyiğit, ‘İlk bakışta aşk değildi benim hissettiğim. Bu kadar dürüst, efendi, düşünceli olduğunu görünce yavaş yavaş hayran oldum. Annem Büyükada’da bir otelde yer ayırtmış. İki kız kardeş dinlenmek için gittik. Fenerbahçe kamp yapmaya gelmiş. Ercan Aktuna da oradaydı ve bizimle konuşmaya başladı. O sırada Selim geldi. Bana iltifat etmeye başladı: ‘Ne güzel ağlıyorsunuz, soğan suyu mu sıkıyorlar gözünüze?’ dedi. ‘Ne münasebet efendim, duygulanıyorum’ dedim, ilk böyle tanıştık. Bir sene içinde evlendik’ açıklaması yaptı.

Selim Soydan bir gecede kumarı bıraktı!

Evlilik yıllarına dair samimi açıklamalarda bulunan Koçyiğit, eşi Selim Soydan’ın kumar oynamasıyla ilgili, ‘Selim’in bir dönem kötü bir alışkanlığı vardı. Kumar oynuyordu, eve geç geliyordu. Bir keresinde çok keyifsiz çok para kaybetmiş halde eve geldi. ‘Aç mısın bir şey yer misin?’ dedim. O da bana, ‘Sen nasıl bir insansın, yanlış yaptığımı söylesene’ dedi. ‘Bekliyorum belki bir gün anlarsın, aile reisi olduğunu, eşin ve çocuğun olduğunu senin anlaman gerekir’ dedim. O gün bana söz verdi ama bir daha asla kumar oynamadı’ dedi.

Çocuğunuzla sınanmak çok zor bir şey

Hayatında yaşadığı en kötü şeyin kızı Gülşah Alkoçlar’ın hastalığı olduğunu dile getiren Hülya Koçyiğit, ‘Öğrenince neden benim çocuğum neden ben değil gibi isyan ettim. Allah beni affetsin. 2 sene sonra ben kanser oldum. Allah’a karşı gelinmez. Her şeyin bir nedeni var. Tedavisi mümkün olan bir hastalıktı, tedavi oldu çok şükür. Anne olarak çok sarsıldım. Kemoterapilerinde beni yanında istemedi. ‘Anne sen gelirsen ben dayanamam ben bırakırım kendimi, sen gelme ben sağlam durayım’ dedi. Çocuğunuzla sınanmak çok zor bir şey’ diye konuştu.