Hazal Kaya: Jennifer Lopez’den ilham aldım

0
3

Genç oyuncu Hazal Kaya, Lifetime TV’de yayınlanan ‘Senin Mucizen’ programına konuk oldu.

Kaya, bugüne kadar anlatmadığı yaşam hikayesini ve bilinmeyenlerini Esra Oflaz Güvenkaya ve Lütfiye Pekcan’a anlattı.

Hayatta hiçbir şey bana altın tepside sunulmadı

Hayatta hiçbir şey bana altın tepside sunulmadı ve kendi şansım kendim yarattım. Şuan olduğum yere gelmek için çok çalıştım. Üstelik teyzem bu sektörden biriydi yardımcı yönetmendi. Hiç istemedi bu işi yapmamı, çok zorlanacak, çok zor bir hayatı olacak dedi. Şimdi aklımla belki ben de biraz daha geç başlamak isterdim ama benim de böyle bir deneyimim oldu hayatta. Oyunculuk hikayem Assos’ta tatil yaparken başladı. Özel kanaldan birisi görmüş beni, yanıma gelip oyuncu olmak ister misin, bir proje var dedi. Ben o zaman bale yapıyordum ve teklif gelince hem baleyi hem de oyunculuğu bir arada yapabileceğimi düşündüm. Bir anda karşıma böyle bir teklif geldi. Ben içimdeki o oyunculuk sevgisini merakını keşfetmeden aslında benim önüme getirildi.

Yakışıklı oyuncularla oynadığım için şanslı olarak görüldüm

Bana hep şunu dediler, Hazal ne şanslı Çağatay’la, Kıvanç’la, Aras’la oynadı, Burak’la oynuyor. Karşımdaki erkeğin yakışıklılığı üzerinden bir şans biçilmemeli bana, onlara da haksızlık. Kıvanç Tatlıtuğ ile Aşk- ı Memnu’da çalıştık. Hayatım boyunca çok saygı duyacağım biri. Kıvanç boşuna Kıvanç Tatlıtuğ değil keza hepsi öyle boşuna bulundukları yerde değiller.

Basınla travmatik olaylar yaşadım

17 yaşındayken basın, magazin olaylarını anlamadım. En başta ayırt edemedim mevzuyu okulda olduğum için, okul çıkışı birileri fotoğraf çektiriyordu, onu da hoş bir enstantane olarak yaşıyordum. Adına Feriha Koydum dizisi zamanı bir takım bazı rol arkadaşlarım çıkıp konuştular. Hiç biriyle sıkıntım olmadı, o zaman da yoktu şimdi de olamaz. Ama  benim için o yaşlarda çok ağır gelecek bir tecrübe oldu. Dizinin içinde senaryoda karaktere bekaret testi yapılıyordu, Feriha karakterine yapılan bir şeydi bu, ben bunu normalize etmemek gerektiğini savunduğum için o sahneyi oynamak istemediğimi belirttim, yapımcım da bunu olağan karşıladı. O sahne atıldı. Çok fazla eleştiriye maruz kaldım. Şeker hastalığım da o dönemde çıktı. Sonra da çok kilo aldıyla suçlanınca ne yapacağımı bilemedim. Boyumu ben belirlemiyorum. 1. 58 boyum evet standartlara göre kısa bir boy olabilirim o standardı ben belirlemedim dolayısıyla beni ilgilendirmiyor. Evet takozla oynuyorum. Jennifer Lopez’i yakından gördüğümde çok şaşırmıştım. Hepimizin çok beğendiği kalçası, aslında çok büyük bir kalça. Benim öyle bir kalçam olsa, zayıflayayım diye yapmadıklarını bırakmazlar. Ama Lopez o kadar seviyor ki kendini, öyle taşıyor ki belli ki o kadın o kalçayı çok seviyor. Sende onu çok seviyorsun dolayısıyla ben mesela çok ilham almıştım o kendine olan güveninden ve kendine olan sevgisinden.

Saplantılı hayranım sınırdışı edildi

Ünlü oyuncu Hazal Kaya, kendisini takip edip saptanlı hayranı ile ilgili konuda ise şu açıklamada bulundu: Sadece benim başıma gelen bir şey değil. Bütün gücümüzle karşı durmak zorundayız. Bunun psikolojik boyutu çok zor. Biri beni takip ediyor mu, büyük endişe çok büyük korku ama işte buna da izin vermemeliyiz. Bu olayda ben emniyete gidip şikayette bulundum. Dava açıldı sınır dışı edildi ama sınır dışı edilemeyenler de var.