Hepsi 30 yaşın altında. Dünyanın en zengin genç ünlülerini açıklandı.

0
6

Ekonomi dergisi Forbes, henüz 30 yaşına gelmeden milyonlarca dolar gelir elde eden ünlüleri sıraladı. Sıralama ünlülerin bu yılki kazançları dikkate alınarak yapıldı.

Bu yılki listede Taylor Swift, Justin Bieber, Adele, Kevin Durant ve Stephen Curry gibi şov ve spor dünyasının genç ünlü isimleri yer alıyor. Forbes listesine giren ünlüler son 1 yılda toplamda 1 milyar 240 milyon dolar kazandı.

The Weeknd. Etiyopya asıllı Kanadalı R&B şarkıcısı, söz yazarı ve prodüktör. 27 yaşındaki The Weeknd, geçtiğimiz 1 yılda 92 milyon dolar kazandı.

Justin Bieber: Son bir yılda tam 105 konser veren 23 yaşındaki Kanadalı pop yıldızı, bu süre içinde 83.5 milyon dolar kazandı. Ama bu kazancın bir kısmını Calvin Klein ile yapılan reklam sözleşmesi sağladı.

Adele: 29 yaşındaki İngiliz şarkıcının 69 milyon dolar olan son 1 yıldaki kazancının büyük oranı verdiği konserler ve ‘25’ adlı albümün satışından elde edildi.

Kevin Durant: ABD ulusal takımının formasını da giyen profesyonel basketbolcu, 2014’te Nike ile 300 milyon dolarlık reklam sözleşmesini imzalamıştı. 29 yaşındaki sporcunun son bir yıldaki kazancı 60.6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Andrew Luck: Amerikan futbolunun 28 yaşındaki yıldızı, son 1 yılda 50 milyon dolar kazanç elde etmeyi başardı. Luck ayrıca Amerikan futbolu ligi National Football League’in (NFL) en çok kazanan oyuncusu olarak gösteriliyor.

Rory McIlroy: Kuzey İrlandalı profesyonel golfçü şu anda 28 yaşında ve dünyanın en zengin golfçüleri arasında gösteriliyor. McIlroy, son 1 yılda 50 milyon dolar kazandı.

Stephen Curry: Belki de NBA’nin son yılların en başarılı ismi olan Curry’nin spor dışındaki gelirleri son 1 yılda üçe katlandı. 29 yaşındaki genç basketbol yıldızı, 47.3 milyon dolarla Forbes listesine girmeyi başardı.

James Harden: NBA takımlarından Houston Rockets ile yeni sözleşme sayesinde gelirini katlayan 28 yaşındaki yıldız, son 1 yılda 46.6 milyon dolar kazanç elde etti.

Taylor Swift: Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı, 2016’da gerçekleştirdiği dünya turnesi o kadar başarılı geçti ki kazancı bu yıl da artmaya devam etti. 27 yaşındaki yıldız, son 1 yılda 44 milyon dolar kazandı.

Kylie Jenner: Model ve ‘Keeping Up with the Kardashians’ reality şovlarında rol alıyor. Kazancının büyük kısmını, oluşturduğu giyim ve kozmetik hattından elde ediyor. 20 yaşındaki genç ünlü, son 1 yılda 41 milyon dolar kazandı. (Kaynak: hurriyet.com.tr)