İdil Fırat’la çok özel

0
8

İstanbul cemiyet hayatının güzel ismi İdil Fırat, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirilen çekimde iş hayatı ve özel yaşamına dair soruları yanıtladı.

SENİ KISACA KENDİ AĞZINDAN DİNLEYEBİLİR MİYİZ?

29 Mart 1988’de San Francisco’da doğdum. Koç Lisesi’nin ardından üniversite eğitimim için Washington DC’ye gittim. George Washington Üniversitesi’nde Uluslararası Politika ve Din çift ana dalı yaptım.  Ardından İstanbul’a kesin dönüş yapıp aile şirketimizde inşaat sektöründe dedem ve annemle çalışmaya başladım. 1 senedir de en yakın arkadaşım Ezgi Kural’la birlikte kendi markamızda hobim olan modayı severek yaptığım işim haline getirdim.

 

YURT DIŞINDA DOĞMUŞ BİRİ OLARAK, TÜRKİYE’NİN                        SENDEKİ YERİNİ NASIL TARİF EDERSİN?

Türkiye her şeyden önce ailem demek. Yurt dışında doğdum ve orada çok vakit geçirdim, seyahate bayılan biri olarak değişik kültürleri keşfetmeyi hep çok önemsemişimdir. Ama derler ya hani tatilin en güzel yanı eve döndüğün andır diye, işte o misal evimin ve şehrimin sıcaklığı başka bir yerde yok. Favori mutfağım da Türk mutfağı. Yurt dışında yaşarken de bulabildiğim her yerden Türk yemeği alıyordum; en çok da simit ve mantıyı özlüyordum.

İSTANBUL DEYİNCE…

İstanbul’un tüm kaosundan, tüm keşmekeşinden her gün bin kere şikayet de etsem, bin kere yine burada yaşamayı seçerim. İstanbul Boğazı’nın güzelliği hiç bir yerde yok bence. Hele aksam olup şehrin çirkinlikleri kapandığında geriye kalan tek şey huzur kokan ışıklı bir boğaz oluyor.

SPORUN HAYATINDAKİ YERİ NEDİR? 

Öğrenciyken uzun yıllar çok severek voleybol oynadım. Şimdi spor aktivitelerine istediğim kadar vakit ayıramıyorum ve malum şehir hayatı koşuşturmacası, trafik derken yeterince aktif olamıyorum. Hava güzelse her fırsat bulduğumda yürümeye çalışıyorum. Bir de cross-fit yapıyorum.

AŞIK OLDUĞUN ERKEĞİN OLMAZSA OLMAZ ÖZELLİKLERİ…

Dürüst, merhametli, kıymet bilir olması ve bir de gözlerinin içiyle gülmesi mühim.

EVLİLİK VE ÇOCUK HAYALLERİN VAR MI?

Çağımızda evliliği daha ziyade çocuk için legal çerçeve olarak görüyorum. Çocuklara çok düşkünüm, iki kardeşimle de yaş farkım olduğu için onları ben büyüttüm sayılır. Şu anda öyle bir arzum yok ama bu konularda hiç büyük konuşmamak lazım tabii.

GÜZEL BULDUĞUN İSİMLER?

En beğendiğim isimler Angelina Jolie, Monica Belluci ve Alessandra Ambrosio. Tarz olarak da Olivia Palermo.