İLHAN İREM’İN BİLİNMEYEN FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

0
770
Uzun süredir böbrek hastalığıyla mücadele eden ve dün diyalize bağlandığı hastanede hayatını kaybeden efsane sanatçı İlhan İrem’in bu zamana kadar görülmemiş askerlik fotoğrafları ortaya çıktı.

‘Anlasana’, ‘Sürgün Gibi Masallarda’ ve ‘Olanlar Olmuş’ gibi dillere pelesenk olan şarkılarıyla tanınan İlhan İrem, uzun süredir böbrek hastalığıyla mücadele ediyordu. Diyalize bağlanan 67 yaşındaki başarılı sanatçı, dün akşam saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Duayen gazeteci Sirer Doğan, İrem’in 1978 yılında Sivas’ta Ordu Subay Evi’nde askerlik görevini yaptığı döneme ait fotoğrafları paylaştı. Doğan tarafından çekilen fotoğraflar yaklaşık yarım asır sonra yeniden gün yüzüne çıktı.

İrem, soğuk havasıyla meşhur olan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı’nda 3 ay eğitim gördükten sonra Sivas Ordu evinde askerlik vazifesini tamamlamıştı.

İlhan İrem’in cenaze töreni bugün…

İlhan İrem için ilk tören vasiyeti üzerine Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) saat 12.00’de düzenlenecek. Sanatçının cenazesi, buradaki törenden sonra Bebek Camisi’ne götürülecek. Burada kılınacak cenaze namazının ardından İlhan İrem’in cenazesi, vasiyeti üzerine Aşiyan Mezarlığı’nda toprağa verilecek. İrem’in, tabutunun Türk bayrağına sarılmasını da vasiyet ettiği öğrenildi.