İş arayanlara müjde

0
6

Güzellik uygulamalarına meraklıysanız ve iş arıyorsanız size güzel bir haberim var…

Üç yıldır eğitimlerini sürdüren, 200’ün üzerinde mezun vermiş olan Essplus Akademi’ye, Bursa’nın önde gelen güzellik merkezlerinden, otellerinden ve spa merkezlerinden estetisyen, masör-masöz talepleri gelmeye artarak devam ediyor. Şu an bu taleplere yetişemeyen MEB’e bağlı kurum, iş arayanları eğitim için bekliyor.

Peki nedir bu eğitimler:

En çok talep edilen bölüm ‘estetisyenlik’. Bu eğitim haftada 2 tam gün, 4 ay sürüyor. Eğitimde:

-Hijyen

-Cilt bakımları

-Epilasyon

-Manikür ve pedikür

-Depilasyon

ve daha pek çok konunun eğitimi veriliyor. Bolca uygulamanın yapıldığı eğitimin mezunları oldukça donanımlı olarak iş hayatına hazırlanıyor. Kurumun hocaları referans olabilecekleri kursiyerleri, talepte bulunan kurumlara yönlendiriyor.

Masör-masöz eğitimi ise haftada 2 akşam, 3 ay sürüyor. Kursiyerler aldıkları belge ile oteller ve spa merkezlerinde çalışabildiği gibi kendi iş yerlerini de açabiliyor. Eğitimler uzman fizyoterapist danışmanlığında sürdürülüyor.

Bu eğitimlerin yanı sıra MEB onaylı kalıcı makyaj ve eczacılar için verilmeye başlanan cilt bakım eğitimleri de mevcut.

Sektörde kalifiye çalışan sayısını artırmayı hedef edinmiş kurum, iş arayanlar için kapıları açarak istihdamı da destekliyor.

Peki bu kurslara katılmak için ne yapmak gerekiyor?

Tek yapmanız gereken bu mesleğe ilgi duymak ve iyi bir eğitim için doğru kursa kayıt yaptırmak. ‘Doğru kurs’ diyorum çünkü bu çok önemli. Kursun mutlaka MEB onaylı sertifika vermesi gerekiyor, bu çalışabilirliğinizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylıyor demek. Uzman eğitimci kadrosuyla üst segment eğitim verilmesi de kariyerinize doğru başlangıç yapmanız anlamına geliyor.

Unutmayalım:

Başarı iyi bir başlangıç ister…