İstanbul’dan gizemli bir hikaye: Hakan Muhafız

0
7

14 Aralık’ta tüm dünyayla aynı anda yayınlanacak olan ‘Hakan Muhafız / The Protector’ düzenlenen bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Netflix Uluslararası Orijinal Yapımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Kelly Luegenbiehl ile oyuncu ve yönetmenlerin katılımıyla düzenlenen toplantının moderatörlüğünü Yekta Kopan üstlendi.

Başta Çağatay Ulusoy olmak üzere, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş’un katıldığı toplantıda yönetmenler Can Evrenol, Umut Aral ve Gönenç Uyanık da soruları yanıtladı.

İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye

Netflix’in 130 milyon kullanıcısına İstanbul’dan gizemli ve fantastik bir hikaye anlatacaklarını belirten başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy, yayın tarihi yaklaştıkça ekip olarak heyecanlarının arttığını söyledi.

Daha önce denenmemiş bir tarz

Toplantıda söz alan dizinin oyuncularından Ayça Ayşin Turan, fantastik drama gibi Türkiye’de daha önce denenmemiş bir tarzda dizi yaptıklarına dikkat çekerken, Hazar Ergüçlü ise senaryodan çok etkilendiğini belirterek, ‘Senaryoyu ve rolümü görür görmez, mutlaka içinde olmalıyım dedim’ sözleriyle heyecanını dile getirdi.

İkinci sezon müjdesi!

14 Aralık’ta Netflix platformunda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan The Protector’ın ikinci sezonla devam edeceğinin müjdesini veren Kelly Luegenbiehl, kadroya katılacak yeni oyuncuları da ilk kez açıkladı. Engin Öztürk ve Boran Kuzum dizinin ikinci sezonunda rol alacağı kesinleşen ilk isimler oldu.

İstanbul’un kaderi ona bağlı

The Protector’ın klasik bir süper kahraman dizisi olmadığına dikkat çeken Ulusoy, sözlerini şöyle sürdürdü: Süper kahraman denildiğinde kafamızda beliren bazı imgeler var. Hakan böyle bir karakter değil, bir anda süper güçlerini keşfetmeyecek. İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenen sıradan bir genç Hakan. Tarihte kendisine verilen gizli bir görevi olduğunu öğreniyor, İstanbul’un kaderi ona bağlı. Dolayısıyla Hakan için fantastik kahraman diyebiliriz.

Sıradan bir gencin destansı öyküsü

45 dakikalık 10 bölümden oluşan ‘The Protector’, sıradan bir genç olan Hakan’ın (Çağatay Ulusoy) tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmesiyle altüst olan yaşantısını ve epik bir maceraya adım atmasını konu alıyor.