KANSER OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİMDE İLK OĞLUM AKLIMA GELDİ

0
4

Oyuncu Canan Ergüder, ‘Menajerimi Ara’ dizisinde rol aldığı dönemde meme kanseri olduğunu öğrendi. Kadroya veda eden Ergüder, tedavi sürecinde yaşadıklarını İclal Aydın’a anlattı.

Birçok başarılı projede rol almış olan Canan Ergüder, İclal Aydın’ın moderatörlüğündeki #MemeKanseriKontrolu sloganıyla gerçekleşen yayına katıldı. Duş alırken memesinde daha önce olmayan bir şey hissettiğini ve doktora gittiğini söyleyen Ergüder, ‘Kanser olduğumu öğrendiğinde ilk önce çocuğum aklıma geldi. Ölmek istemiyorum diye düşündüm’ dedi.

Konuşmasına devam eden Ergüder, ‘Oğlum Demir’e ileride elinde bana dair bir şeyler olmasını istediğim için notlar yazıyorum. Tümörün agresif olduğunu söylediler ve ameliyat olacağım sürece kadar çalıştım. Operasyondan bir hafta sonra sete gittim. Çalışmak iyi geldi’ diye konuştu.

Eşi Kenan Ece ile tedavi sürecinde sık sık araştırma yaptıklarını söyleyen Canan Ergüder, ‘Aralıklı oruçla ilgili video’lar izledik. Bu vesileyle vücudumun temizlendiğini ve kemoterapi döneminde dinç kaldığımı düşünüyorum’ şeklinde konuştu.