MEHMET ALİ ERBİL: CÜNEYT ARKIN İKİNCİ BABAM GİBİYDİ

0
22
2006 yapımı ‘Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu’ filminde Cüneyt Arkın’la birlikte Mehmet Ali Erbil de rol almıştı. Erbil, önceki gece yaşamını yitiren Türk sinemasının unutulmaz oyuncularından Cüneyt Arkın hakkında konuştu.

Beyaz TV’de ekrana gelen ‘Beyaz Magazin’ programına bağlanan Mehmet Ali Erbil, Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın’ın vefatıyla ilgili çok üzgün olduğunu belirtti. ‘O benim ikinci babam gibiydi’ diyen ünlü şovmen, canlı yayında duygu dolu anlar yaşadı.

Erbil, ‘O kadar şanslıyım ki Cüneyt Arkın gibi bir efsaneyle film çevirmişim. Dünyayı Kurtaran Adam’ın Oğlu’nda birlikte başrol oynadık. Ben onun oğlunu oynadım. Belki de son sinema filmiydi. Benim ikinci babam gibiydi. Hastalık dönemlerimde hastaneye gelirdi. Dualarını benden hiçbir zaman eksik etmedi. Beni evine davet etmişti, hastalığımdan dolayı gidemedim çünkü yürüyemiyordum. O içimde ukde kaldı’ dedi.

Hastaneye taziyeye giden ve ‘vefasızlık’ vurgusuyla dikkat çeken ünlü şovmen, ‘Dün hastaneye ailesini taziyeye gittim. Çok acı bir şey ki sanatçılardan çok az kişi vardı ve bu beni daha çok üzdü. Eşini göremedim, yarı baygındı. Zaten ben de o halde görmeye dayanamazdım. Oğluyla kucaklaştık, ağlaştık. Allah sabır versin oğullarına, ailesine. Vefasızlık bizde var maalesef. Arkın, Türk sinemasında gelmiş geçmiş en efsane oyuncuydu. Sadece oyunculuğuyla değil donanımıyla, kültürüyle, vatanseverliğiyle… Bunu hiç unutmayalım. Ülkesini bu kadar seven bir insan olamazdı. İtalya’ya film çekmeye gitti, dünya starı olacaktı fakat bunu göz ardı etti ve Türkiye’ye geri döndü. Her şeyden önce vatanına bağlı biriydi. Cüneyt Arkın benim için bir efsaneydi, bir dönemdi, aksiyon filmlerini onun kadar iyi canlandıran biri yoktu. Hiçbir zaman dublör kullanmamış biriydi. Bugün yapsın bakalım yeni nesil, hangi biri yetişebilir? Kahraman geldi, kahraman kalacak, hiçbir zaman unutulmayacak. O bir efsaneydi’ ifadelerini kullandı.