Merak uyandıran ‘Kayhan’dan ilk görüntüler görücüye çıktı

0
14

Şahan Gökbakar’ın sinema seyircisi tarafından merakla beklenen yeni filmi ‘Kayhan’ 9 Şubat’ta vizyona giriyor. 

‘Recep İvedik 5’ adlı filmiyle 7 milyon 437 bin 050  gişe yaparak ‘Türk Sinema Tarihinin En Çok İzlenen Filmi’ olma rekorunu yeniden kazanan Şahan Gökbakar’ın başrolünde oynadığı filmin senaryosunu, Şahan ve Togan Gökbakar birlikte yazdı.

Yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın üstlendiği ‘Kayhan’,  Şahan Gökbakar’ın 2006- 2007 yayın döneminde programında bulunan ‘İşin Aslı’ skecindeki geniş kitleler tarafından sevilen ‘Kayhan’ karakterini sinema izleyicisiyle buluşturacak. Gökbakar’ın merakla beklenen filminden ilk kareler görücüye çıktı.

Çekimlerinin tamamı İstanbul’da gerçekleştirilen ve beş haftada tamamlanan ‘Kayhan’ın hikayesi ise okulun geleneksel pilav gününe lise arkadaşlarını görmek için heyecanla gelen Kayhan’ın, kendisine hediye edilen 98 mezunları yıllığını görünce yaşadığı büyük şokla başlıyor. Lise yıllarından beri dost bildiği herkesin aslında kendisinden nefret ettiğini öğrenen Kayhan, yaşadığı hayal kırıklığını üzerinden atamayınca kahkaha ve komedi dolu bir intikam hikayesinin fitili ateşleniyor.

Lise arkadaşları için özenle hazırlanmış planlarını harekete geçiren Kayhan’a bu yolculukta kardeşi bildiği ve onu çok seven Orçun, (İrfan Kangı), eşi Sevim (Gökçe Eyüboğlu)’in  tüm çabalarına rağmen eşlik ediyor.

‘Kayhan’ın çok sıcak bir karakter olduğunu belirten Şahan Gökbakar, ‘Kayhan yaptığım skeçler arasında izleyici tarafından en sevilen karakterlerden biriydi. Sinemadaki hikayesinde de herkesin ona çabucak ısınacağını düşünüyorum. Çünkü ‘Kayhan’ aslında tüm masumiyetine ve temiz kalbine rağmen, kendisine haksızlık edildiğinde bunu kabullenemeyen insanları anlatıyor’ dedi.