Mustafa Ceceli’den Rusya çıkarması

0
10

‘Simsiyah’ adlı albümü doğum günü olan 2 Kasım’da raflarda yerini alan Mustafa Ceceli hız kesmiyor.

Türkiye’de en çok konser veren isimlerden olan Mustafa Ceceli, bu kez Rusya’yı fethetti. Ceceli, 22 Kasım’da Rusya’nın en iyi konser salonu olarak bilinen Vegas City Hall’da görkemli bir geceye imza attı.

Rusya’da ilk kez konser veren Ceceli’nin iki saat boyunca en sevilen şarkılarını seslendirdiği etkinlik için dünyanın dört bir yanından seyirciler konser alanında toplandı.

Şarkıcı konuklara Rusça ‘Moskova sizi seviyorum’ diyerek büyük alkış aldı. Sanatçının birkaç şarkısına da Moskova’nın ünlü dansçıları eşlik etti.

Azerbaycanlılar, Ruslar, Tatarlar, Özbekler ve diğer Türk milletlerinden müzikseverlerin coşkuyla izlediği konserde, seyircilerin arasına giren Ceceli’yle konsere gelenler fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Türk kültürünü de Rusya’da tanıtan sanatçı,  konser sonrasında Moskova’da kalarak eşi Selin İmer’le ülkenin tarihi ve turistik yerlerini de ziyaret etti.

Konserler devam edecek

Mustafa Ceceli ise mutluluğunu, ‘Konser çok iyi geçti. İtalya’dan, Amerika’dan, Azerbaycan’dan dahi gelenler vardı.  Herkes konser finalinde bir sonraki  etkinliği öğrenmek için mesajlar yağdırmaya başladı’ dedi.