‘Müzeyyen’ ayakta alkışlandı

0
4

Efsane ses Müzeyyen Senar’ın hayatından önemli kesitlerin ve iz bırakan şarkıların yer aldığı ‘Müzeyyen’ müzikali sanatçının 3. ölüm yıldönümünde sahnelendi. Müzeyyen Senar’ın ‘kızım’ dediği Şevval Sam tarafından sahnelenen gösteri tam not aldı.

Müzeyyen Senar’ın Bursa’dan İstanbul’a gelişi, Atatürk’ün önünde ilk kez şarkı söyleyişi gibi önemli anılarının sahnelendiği yaklaşık 2 saat süren müzikalde, sanatçının anneliği, aşkları, hüzünleri ve mutluluklarına dair kesitlerde seyirciyle paylaşılıyor.

Annemi yaşattığınız için teşekkür ederim

Gösterinin sonunda seyirciler için çok özel bir sürpriz hazırlayan ‘Müzeyyen’ ekibi, duayen sanatçının biricik kızı Feraye Işıl’ı sahneye davet etti. Sahnede Müzeyyen Senar’ın ‘Feraye’ şarkısını seslendiren Işıl, ‘Annemi yaşattığınız için teşekkür ederim’ dedi.

Figen Şakacı’nın yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği, Fahrettin Yarkın’ın sanat direktörlüğünü, Cem Yılmazer’in sahne dekor tasarımını ve Esra Başıbüyük’ün kostüm tasarımını yaptığı müzikalde Şevval Sam’a daha önce Müzeyyen Senar’la çalışan usta müzisyenler Serdar Kaşıkçılar, İsmail Topyanak, Mustafa Taşpınarlı, Sezgin Sezer ve Fahrettin Yanar eşlik etti.

19 Mart’ta Merinos AKKM’de sahnelenecek

‘Müzeyyen’ müzikali Ankara ve Antalya’nın ardından 19 Mart’ta sanatçının doğduğu Bursa’da da sahnelenecek.

Merinos AKKM’de gerçekleşecek bu özel gösterinin Bursalılar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.