NEFES ALAMAMANIN ACISINI İYİ BİLİRİM

0
2

Koronavirüs salgını sebebiyle sıkıntılı günler geçiren dinleyicilerine moral vermek için sosyal medyada videolar çeken Aydilge, yaptığı müzikli paylaşımların yanı sıra geçmişe dair önemli bir sırrını da paylaştı.

Çocukluğunda yoğun astım ve bronşit hastası olduğu için uzun süre su buharı üreten oksijen makinelerine ihtiyaç duyarak yaşadığını anlatan Aydilge, şu anda hastanede solunum cihazına bağlı yaşamak zorunda olan insanların ne çektiğini ve nefes alamamanın acısını çok iyi bildiğini dile getirdi.

Yine de moralini yüksek tutmaya çalıştığını dile getiren Aydilge, iç hastalıkları uzmanı olan babasından aldığı bilgileri de dinleyicileriyle paylaştı ve yüksek moralin öneminin altını çizdi. Üzüntü ve korkunun, kanda kortizon salınmasına neden olup, vücut direncini zayıflattığını anlatan sanatçı, bu salgının kendisine çok büyük bir ders verdiğini de anlattı. ‘Belki bu salgının iyi yanı, bize ne kadar anlamsız şeylere üzüldüğümüzü göstermesi olacaktır’ diyen Aydilge, ‘Ölümün olduğu yerde, biz insanların anlamsız hırsları ve doyumsuzluğu, güldürmeyen bir şakaya benziyor’ açıklamasında bulundu.