Nermin Bezmen: Bir bozkır otu gibi yaşamayın

0
18

Nilüfer Belediyesi’nin ‘Kadın Hayata Yakın’ projesinde kadınlarla bir araya gelen yazar Nermin Bezmen, ‘Ayağımızı bastığımız yerde sadece bastığımız yeri değil, üstünde duran kendimizi hissetmeliyiz’ dedi.

Atapark Balo Davet Salonu’ndaki buluşmaya yaklaşık 600 kadın katıldı. Kadınların kendilerine daha önce verilen ‘Kurt Seyt ve Shura’ adlı kitabı okuyup geldikleri buluşmada yazar Bezmen, ‘Romancılığımın 25’inci yılında bu buluşmalar önemli ve kalıcı duygular hissettiriyor. Kurt Seyit ve Shura kitabım yazarlıkta beni kalıcı kılan ve bu yolculuğu devam ettirmemi sağlayan kitabım’ dedi.

Dedesinin yastığını hala sakladığını aktaran Nermin Bezmen, ‘Dolayısıyla objeler benim için çok önemli, insan da çok önemli. Hepimizin içinde gözüktüğünden büyük bir dünya var. Ben özellikle çocuklarla buluşmamda şunu söylüyorum; ‘Bir bozkır otu gibi yaşamayın. İlla ki geride bir şey bırakamayabiliriz. Şartlar ona müsaade etmeyebilir ama ayağımızı bastığımız yerde sadece bastığımız yeri değil, üstünde duran kendimizi hissetmeliyiz. Biz çok özeliz. Yüce yaratanın bize dünyanın bütün atomlarını birleştirip ortaya koyduğu çok özel bir yaratığız. Bizim üstümüzde hiç kimse yok’ diye konuştu.

Etkinliğe katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de eşi Seden Bozbey adına ‘Kurt Seyt ve Shura’ adlı kitabı imzalattı ve yazara katılımından dolayı teşekkür etti.