Nil’den kızlara tavsiye: Tek taşınızı kendiniz alın

0
5

Sanatçı Nil Karaibrahimgil, 2018 Nil’in Kızları Takvimi’nin ilk imza gününü D&R Akasya’da gerçekleştirdi. Karaibrahimgil’in kızlara tavsiyesi, ‘Tek taşınızı kendiniz alın’ oldu.

Yıllardır kız çocuklarına yardım etme hayali kuran Nil Karaibrahimgil, Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle ‘Nil’in Kızları Burs Fonu’nu kurdu, ardından burs fonuna katkı amacıyla ‘2018 Nil’in Kızları Takvimi’ni hazırladı.

Ünlü sanatçı takvimin ilk imza gününde D&R Akasya’da hayranlarıyla bir araya geldi. Hayranları, Nil Karaibrahimgil ile tanışmak ve takvimi imzalatmak için saatler öncesinden sıraya girdi.

Hayranlarının yoğun ilgisi karşısında heyecanını gizleyemeyen Karaibrahimgil, ‘Bütün mesajlar bu takvimde yer aldı. 12 ay boyunca, her ay bir mesajı kendilerine söyleyebilirler, içselleştirebilirler. Ben söylemek istediğimi çoğu şeyi aslında şarkılarım ve yazılarımda söylüyorum. Bu mesajları da üzerime yazarak onlara daha çok cesaret vermek istedim. Takvimde yer alan tüm mesajlar kız çocuklarına tavsiyem.  Ama onlara bir tavsiye vermem gerekirse, tek taşlarını kendileri alsınlar derim’ diye konuştu.

13 yıldır tanışmayı bekliyordum…

‘Uzun yıllardır Nil Karaibrahimgil’in hayranıyım’ diyen Seray Selan 2004 yılından bu yana sanatçıyla tanışmak istediğini söyledi. Karaibrahimgil’i her zaman örnek aldığını anlatan Selan, ‘Hayat tarzı, yaşam felsefesi, yazdıkları söyledikleri her zaman ilgimi çekiyor. Bu nedenle kendisiyle tanışmayı çok istedim’ şeklinde konuştu.

Nil benim idolüm…

Çocukluğundan bu yana Karaibrahimgil’i takip ettiğini belirten Aslı Söğütlü, ‘Bütün şarkılarını dinledim, yazılarını okudum, videolarını izledim. Nil Karaibrahimgil idolüm kendisini çok seviyorum’ diye konuştu.

Sanatçının fotoğraflarından oluşan sınırlı sayıda takvim, Emaar, Kanyon, Trump, Zorlu, Akmerkez, Akasya’daki D&R mağazalarında ve www.dr.com.tr’de satılacak ve elde edilecek gelirin tamamı da ‘Nil’in Kızları Burs Fonu’na aktarılacak.