Nükhet Duru: Gelmiş geçmiş en iyi yorumcu benim

0
16

Ünlü sanatçı Nükhet Duru, Lifetime TV’de ‘Senin Mucizen’ programına konuk oldu. Duru, sanat hayatının ilk yıllarından çektiği sıkıntılara ve özel hayatına kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Annem ve babam yüzünden intihara teşebbüs ettim

Çocukluk yıllarında anne ve babasının hem kendi aralarında hem de kendisiyle yaşadığı sorunlarla ilgili, ‘Annem ve babam incir çekirdeği büyüklüğündeki konulardan kavga ediyorlardı, kıskançlıktan dolayı çok fazla kavga çıkıyordu. Ben artık onlarla yemek bile yemek istemiyordum. Bu sorunlar çözülmeyince anneanneme gidip onunla kalmak istediğimi söyledim. Zaten ben 11 yaşındayken boşandılar. İkisi de ayrı noktalara gitti benim ortada kaldığım noktada babamla olmam gerekti. Çünkü annem dedi ki, ‘ben hayatımı yeniden kuracağım anneannende seninle ilgilenemez babanın her şeyi var seni okutur büyütür’, olmaz falan diyemedim babamda kaldım. Sonrasında hayata atılmam gerektiğini hissettim, büyüdüğümü düşündüm. Bir gün bu kadar sorunla başa çıkamayacağım galiba dedim ve zaten kendimi ailem içerisinde rahatsız edici bir varlık olarak gördüğümden intihar ediverdim. Nasıl olsa beni kimse istemiyor ben de gideyim dedim. Ölemedim işte komşular kurtardılar’ dedi.

Ajda Pekkan yüzünden şarkıcı oldum

Sanat hayatı ile ilgili iddialı açıklamalarda bulunan Nükhet Duru, ‘Ben bir tek şeyi biliyorum o da ne dediğini bilen bir şarkı olduğum. Tevazuyu bir taraf bırakırsam Türkiye’ye gelmiş geçmiş en iyi yorumcu benim. Çünkü benim ne dediğimi kim dinlerse anlar, hatta yabancılar bile anlıyor. Şimdi bu az rastlanabilecek bir şey ve yıllarca da bunu söylemedim ama bu bana doğuştan Allah tarafından verildi. O dönemler Ajda Pekkan’ın fiziği, güzelliği ve bunu sesiyle bezediği star ışığı, sahnedeki o muhteşemliği bizim hepimizin bu işe başlama nedeniydi’ dedi. 

Aşka ara verdim yaşlanmaya vakit bulamadım

Özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulunan Duru, ‘Şuan aşık olduğum biri yok. Başarılı bir kadının kendi başarısını problem yaratmayacak bir erkeğe ihtiyacı var. Öncelikle motive edecek. Aşka biraz ara vermek istedim. Oğlumun üniversite yıllarında onun karşısına büyük bir aşkla çıkmaya çekindim. Yalnız hayatın geçmeyeceğini oğlum da görüyor. Kendime çok iyi bakıyorum. 7 kilo verdim. Neşeyle ruhumu besliyorum. O kadar fazla çalıştım o kadar meşgul yaşadım ki yaşlanmaya vakit bulamadım. Hergün kahkaha attım ama o kahkahalar bana iyi geldi’ diye konuştu.