PELİN AKİL: ANNEYKEN BEN, BEN DEĞİLİM

0
43
Çekimleri halen devam eden ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ projesinde, sınırları olmayan bir doktoru canlandıran Pelin Akil; ailesinden sosyal medyaya, yeni projesinden hayat vermek istediği karakterlere kadar merak edilenleri MAG okurları için yanıtladı.

‘Süper kahramanınız kim?’ sorusunu içtenlikle yanıtlayan Pelin Akil, ‘Anıl. Batman’in iradesi, Superman’in lazer saçan keskin bakışları, Hulk’ın kasları ve Optimus Prime’ın şekil değiştirme teknikleriyle hem baba hem bir star olabilme yeteneğiyle benim süper kahramanım’ açıklamasında bulundu.

Hayatını ‘çocuklardan önce ve sonra’ diye ikiye ayırdığını anlatan başarılı oyuncu, ’36 yaşındayım ve hayatım, çocuklarımdan öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor. Çocuklardan sonra hayata bakışım, insanlara, olaylara tepkilerim farklılaştı. Mesleğime duyduğum sevgiden ve özveriden dolayı empati duygumun iyi olduğunu düşünürdüm ama şimdi asıl çocuktan sonra çok daha başka bir boyut kazandı. Anda kalmanın ne kadar önemli olduğunun ve giden yaşların, günlerin bir tekrarı olmadığının çok farkındayım’ dedi.

Anne olduktan sonra hayatında yaşanan değişikliklerden de bahseden güzel oyuncu, ‘O kadar çok şey değişti ki nereden başlasam bilemiyorum. Çok mutluyum, çok eğleniyorum, öğreniyorum ve sürekli keşfediyorum onlarla. Yol arkadaşlarım onlar benim. Eskiden ‘aklım bomboşmuş’ diyorum, şu ansa tamamen onlarda. Özellikle çalışan anne olmak bence çok daha meşakkatli. Yediler mi, içtiler mi, keyifleri yerinde mi, bana ihtiyaçları var mı? İkiz annesi olunca tüm bunlar çarpı iki oluyor.

Bir de özlem var tabii, hem de öyle böyle özlem değil; ama sağlıkları yerinde olsun, ben uykularında da öperim onları. Onlara olan sevgimi gördükçe annemin benim için aynı şeyleri hissetmiş olduğunu da anladım, anneme olan duygularım bile olgunlaştı. Yani şunu söyleyebilirim; anneyken ben, ben değilim’ açıklamasını yaptı.