Rihanna’dan sevgilerle

0
5

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna, son derece cesur ‘Fenty Puma By Rihanna’ koleksiyonuyla New York Moda Haftası’na geri döndü.

Göz alıcı Park Armory’de düzenlenen defilede, pembe kumlardan oluşan tepecikler ve yerçekimine meydan okuyan motorkros yarışçıları muhteşem bir atmosfer oluşturdu. Yeni koleksiyon, dünyanın dört bir yanından defileyi izlemek için gelen moda tutkunlarını adeta büyüledi.

Rihanna, ‘Bu koleksiyon iki dünyayı bir araya getiriyor: motorkros ve sörf. Bu iki konsepti bir araya getirmek hiç kolay değildi, ama sonunda mükemmel bir ahenk yakaladılar’ şeklinde konuştu.

Koleksiyona ait klasik eşofman takımı, neon bungee kablosu ve tüy kadar hafif kauçuk kaplı deri materyal gibi, sörf tarzından ilham alan detaylarla yeniden tasarlandı. Artık ikonik hale gelmiş ipli tayt tasarımı ise yine bungee kabloları, cesur kesimli paneller ve göz alıcı renk seçenekleriyle güncellendi.

Her zaman şaşırtan ve beklenmedik yenilikler sunan koleksiyon, bu sezon ilk defa yüzme tasarımlarıyla modaseverlerin karşısına çıkıyor. Bedeni saran monokiniler ve cesur bikinler, sokak modası ve havuz partilerinin vazgeçilmezi olmak için geliyor. Yüzme modelleri, yaz sezonuna uygun Fransız kumaş kapüşonlu sweatshirtler, bol kesim desenli sweatshirtler ve basketbol şortları gibi ürünlerle mükemmel uyum sağlıyor.

Koleksiyonun farklı parçalarında tekrar eden neon dokunuşlar, ıslak görünümlü jel baskılar, dalış giysilerine özgü fermuarlar ve kauçuk yama detaylar, sörf ve ekstrem su sporları kültürüne gönderme yapıyor.

Puma’nın motor sporları tarihindeki büyük mirasına saygı duruşu gösteren Rihanna, klasik yarış kıyafetlerini podyumlara layık parçalara dönüştürürken, hafif deri, naylon ve hava alan ağ doku gibi teknik açıdan profesyonel materyalleri kullanmayı ihmal etmiyor. Damalı bayrak desenli ve sportif baskılar taşıyan profesyonel yarış kıyafetleri ve sürücü pantolonları ile, motor sporlarına ait giyim tarzı ‘Forever Faster’dan ‘Forever Fashion’a dönüşüyor.