Sadece kadınlar değil, erkekler de estetik tutkunu

0
9

Artık erkekler de daha iyi görünmek için estetik operasyonlarına kadınlar kadar rağbet gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp, erkeklerin en çok yaptırdığı operasyonlarını anlattı.

Dış görünüşle ilgili kaygılar yalnızca kadınları değil erkekleri de yakından ilgilendiriyor. Genç bir cilt, sadece kadınların değil, erkeklerin de ihtiyaç duyduğu özellikler arasında. Cilt bakımı, dolgu- botoks uygulamaları yaptıran kişi sayısı her gün artıyor. Yaşla cildimizde meydana gelen sorunların ortadan kalkması amacıyla en sık talep edilen operasyonlar göz kapağı, yüz ve estetik burun ameliyatı.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özerk Demiralp

Erkek memesinde, çocukluktan ergenlik çağına geçiş sürecinde meme dokularında fazlalaşma veya ergenlik çağı sonrasında kiloların artmasına bağlı olarak meme yağ dokusunda artış gözlenebilmekte bu da memede büyümeyle kendini gösteriyor. Son yıllarda meme dokusunun küçültülmesi için yaptığımız jinekomasti operasyonu en sık yaptığımız işlemlerin başında geliyor.

Erkeklerin en çok yaptırdığı 10 operasyon:

Saç ekimi, jinekomasti operasyonu, estetik burun ameliyatı, liposuction (vücut şekillendirme), göz kapağı ameliyatı, yüz germe ameliyatı, karın germe ameliyatı, kepçe kulak ameliyatı, kas protez ameliyatı, uyluk ve kol germe ameliyatı