NAİM’E YAKIŞIR GALA

0
77

Spor tarihinin en görkemli isimlerinden olimpiyat şampiyonumuz Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filminin galası yapıldı.

Muharrem Süleymanoğlu ve film ekibiyle birlikte spor ve sanat camiasından pek çok ismin katıldığı galada gözyaşlarına hakim olamayan izleyiciler, efsanevi sporcumuzun beyazperdede yansıyan hüzünle harmanlanmış başarılarına alkışlarla eşlik etti.

Salondaki en büyük sürpriz ise Naim Süleymanoğlu anısına boş bırakılan, çiçeklerle bezenmiş koltuktu.

Özer Feyzioğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu, Barış Pirhasan ile Özer Feyzioğlu’nun senaryosunu yazıp Fahir Atakoğlu’nun müziklerini yaptığı yılın merakla beklenen filminin görkemli galasına ilgi büyüktü.

Kardeşi Muharrem Süleymanoğlu’nun anılarını anlattığı ‘Kardeşim Naim’ kitabından yola çıkılarak çekilen film; Naim Süleymanoğlu’nun, hasret, vuslat ve rekorlarla geçen ömrünü, haltere başladığı günlerden Bulgaristan’da soydaşlarımızın maruz kaldığı olumsuzluklar sonrası Türkiye’ye iltica etmesi, ilk kez katıldığı olimpiyatlardaki mucize kaldırışıyla Time dergisine kapak olması ve Birleşmiş Milletlerde yaptığı unutulmaz konuşmasına kadar geçen zamanı anlatıyor.

Filmde Naim’in babası Süleyman Süleymanoğlu’nu canlandıran Yetkin Dikinciler, Naim Süleymanoğlu’nun abici Muharrem Süleymanoğlu ile annesi Hatice Süleymanoğlu’na hayat veren Selen Öztürk galada bir araya geldi.

Galada kısa bir konuşma yapan filmin başrol oyuncusu Hayat Van Eck, böyle bir projenin içinde olmanın gururunu dile getirdi.

Filmde Naim Süleymanoğlu’nu canlandıran Hayat Van Eck, gecenin konuklarından ünlü rapçi Eypio ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gürkan Uygun filmde, henüz 10 yaşında evinin yakınlarında bulunan bir çocuk parkında oynarken keşfettiği Naim’in antrenörü Enver Türkileri’yi canlandırıyor.

Hayat Van Eck, Selen Öztürk, filmin yönetmeni Özer Feyzioğlu ve Yetkin Dikinciler

Uğur Güneş

Ali Poyrazoğlu

Keremcem

Volkan Demirel

Film ekibi, gala öncesi bir araya gelerek kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.