SEREN SERENGİL: GÜZEL OLDUK DA NE OLDU?

0
4

Geçirdiği mide küçültme ve gastrik bypass ameliyatından sonra 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil, yaşadığı pişmanlığı sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı.

Daha önce ‘kilo vermemi durduramıyoruz’ açıklaması yapan Serengil, ‘Şu an bana 100 kilo olacaksın, eskiye dön’ deseler koşa koşa dönerdim’ dedi.

Seren Serengil’in açıklaması şöyle:

Nasılsınız:) Biz de ‘iyi’ diyelim, iyi olalım Emel hemşiremle…
Nefret ederdim kilodan, hala da ederim… Ama şu an bana deseler ki ‘yüz kilo olacaksın, eskiye dön’ koşa koşa dönerdim…
Güzellik kime şans mutluluk getirmiş
Güzel olduk da ne oldu ?
Kıymetimiz bilindi mi?
Mutlu olduk mu? Bir çirkin şansı gerçeği varsa uyaydık keşke…
Ne uğruna daha da güzel olalım isteği, kim için, değdi mi? ‘Herkes benim gözüme güzel gözükmek için uğraşsın ben niye uğraşıyorum’ deyin…

Sakın obez değilseniz, bana özenip bu ameliyatı yaptıran çok oldu siz özenmeyin ve asla yaptırmayın… Hadi ben işim gereği ‘kendime, dış görüntüme dikkat etmek zorundayım’ dedim rakiplerimin vücutlarını mayolu yakalanmış hallerini gördükçe onlar gibi olacağım korkusu bana bunu yaptırttı. Ama obez değilseniz bu durumu diyet ve sporla kolayca atlatabilirsiniz.

Güzelin düşmanı en güzeldir… ‘En güzel’ olacağım derken evdeki güzellikten de olmayın. Sağlığınız gitmesin. Bırakın sizi beğenen böyle beğensin. Beğenmiyorsa da kapıyı gösterin… Şartları zorlamayın. Hep hayırlısını isteyin kalbiniz güzel olunca Allah mutlaka karşınıza fiziğinize, güzelliğinize, ona buna bakanı değil o kalbe bakanı çıkarıyor… Hadi öperim.