Sinem Kobal’dan açıklama: Benim için bitti

0
7

Romantik Komedi 3 filmi iptal olmuştu. Filmin iptal olmasının ardından ortada dolaşan iddialar üzerine Sinem Kobal’dan açıklama geldi.

Kadrosunda; Sinem Kobal, Burcu Kara, Sedef Avcı, Engin Altan Düzyatan, Cemal Hünal gibi oyuncuların yer aldığı ‘Romantik Komedi’ filminin üçüncüsünün çekileceği uzun zamandır konuşuluyordu.

Önce Engin Altan Düzyatan’ın dizi çekimleri nedeniyle kadroda olamayacağı söylenen filmin daha sonra da maddi sebeplerden dolayı iptal edildiği söylenmişti. Filmin iptal olmasıyla ilgili bir iddia da Sinem Kobal’ın kaprisleri olarak gösterilmişti. Konuyla ilgili Sinem Kobal cephesinden açıklama geldi. Kobal’ın menejerlik şirketi ID İletişim’den yapılan açıklamada, ‘Romantik Komedi süreci bizim için bitmiştir’ denildi.

İşte o açıklama!

‘Romantik Komedi’ serisi, oyuncumuz Sinem Kobal’ın severek içinde olduğu, gişe başarısı yakalamış filmlerdir. İki yıldan beri bu serinin devam filmi niteliği taşıyacak olan ‘Romantik Komedi 3’ filmiyle ilgili yapım şirketi Boyut Film ve proje süpervizörü Ceren Aslan ile kendilerinin talebiyle çeşitli görüşmelerimiz oldu. Bu süreçte medyada konu ile ilgili yapılan, duyumlara dayanan ve hiçbir kaynağa dayandırılmayan haberlerde oyuncumuz Sinem Kobal’ın fotoğrafı ve ismi kullanıldı. Çoğu gerçek dışı olan bu haberlerle ilgili  bir açıklama yapmak gereği doğdu.

Sinem Kobal, bugüne kadarki her aşamada görüşmelerini projenin tasarımcısı Ceren Aslan ve senaristi Aslı Zengin’le senaryo üzerine yapmıştır ve tüm görüşmeler tarafların projeye olan inançları yüzünden son derece olumlu sonuçlanmıştır.

Filmin Yapım şirketi sahiplerinden ve yapımcısı Murat Tokat ile her türlü şartta anlaşılmış, ekibe yeni erkek oyuncu dahil edilmiş ve 1 Temmuz’da sete çıkmak üzere sözleşmeler imza aşamasına gelmiştir. Yapım şirketi sahibi Murat Tokat, 15 Haziran’da telefonla arayıp filmin çekimlerini çeşitli sebeplerden dolayı iptal ettiklerini bildirmiştir.

Bunların hiçbirinin muhatabı Sinem Kobal veya şirketimiz değildir. İki kez olmak üzere proje sete çıkma aşamasına kadar getirilip, iptal edilmesi sebebiyle Boyut Film’in yürüttüğü ‘Romantik Komedi’ süreci bizim için sona ermiştir.